Edus

Jsem majitel tří fen, kam se to hlásí?

Dozvěděla jsem se, že držení tří a více fen (i kastrovaných) se musí hlásit. Jak a kam?
Poradí někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pepa25

§4 odst 3 Veterinálního zákona:
„Chovatel, který chová 3 a více psů samičího pohlaví starších 12 měsíců, je povinen tuto skutečnost písemně nebo prostřednictvím informačního systému Státní veterinární správy oznámit krajské veterinární správě Státní veterinární správy nebo Městské veterinární správě v Praze Státní veterinární správy (dále jen „krajská veterinární správa“) nejpozději do 7 dnů ode dne, kdy počet chovaných psů samičího pohlaví starších 12 měsíců dosáhl 3 a více chovaných zvířat; v oznámení chovatel uvede počet chovaných zvířat a místo jejich chovu.“

Ustanovení platí od 14.1.2020, dříve to bylo pro 5+ fen.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1999-166#p4

Další odpovědi
Drap

Pokud vím, tak musí být všechny očipované a hlásíš jen na příslušném OU. Veterině se pode mne musí hlásit počet fen, které nejsou kastrované v počtu 3 a více.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Další informace také tady: https://www.fi­nance.cz/530642-cipovani-psu-zmeny/