Avatar uživatele
Rokio

Jsem křesťan, sympatizant křesťanství, věřící, teista, nebo něco jiného? Co jsem?

Věřím, že bůh je sám vesmír nebo lidstvo stvořila velmi vyspělá mimozemská civilizace na úrovni bohů.

Věřím, že Ježíš Nazaretský skutečně žil, ale nevěřím v jeho božskou podstatu. Myslím si, že Bůh je vyše postaven než Ježíš Kristus. Jsem proti tvrzení, že Bůh se skládá ze tří bytostí, mezi které patří Bůh otec, Bůj syn a duch svatý.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Roman71 před 266 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Těžko říct, když to nevíš ty sám a máš to v hlavě zřejmě smíchané vše dohromady. Nikdo z nás tě osobně nezná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Exhibicionista s dětskými nápady, který se stále předvádí a navíc ještě blábolí nesmysly.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
INRI

Bůh je to na co je mnoho milion let všude spolehnutí, jde o základní principy, jakými je; čas, energie, prostor, protiklady, gravitace, logika, kauzalita atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tady na tyto tvé názory není prostor. Zkus to někde v kostele, na faře, nebo na teologické fakultě. Tam můžeš napsat email, zavolat nebo osobně přijet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Rokio, také souhlasím s těmito vyjádřeními:

  • Věřím, že Ježíš Nazaretský skutečně žil (ano, je to skutečná historická osobnost)
  • nevěřím v jeho božskou podstatu (Ježíš není Bohem, ale stvořen Bohu podobný)
  • Bůh je výše postavený než Ježíš Kristus (naprostý souhlas, Syn je stále podřízen svému Otci)
  • Jsem proti tvrzení, že Bůh se skládá ze tří bytostí, mezi které patří Bůh otec, Bůj syn a duch svatý (naprosto, už Izraelité v prvním přikázíní z desatera měli zásadní vyjádření o tom, že jejich Bůh je jen jeden a ne tři v jednom)

Dodatky v závorkách jsou odemne 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M i r e k

A je to důležité, co jsi? Včera jsi byl trochu jiný než dnes a zítra budeš zase trochu jiný. Podle mě prakticky nikdo přesně nezapadá do žádné z těch škatulek s nálepkami „křesťan“, „sympatizant křesťanství“, „věřící“, „teista“ atd. Hledej pravdu! Dovolím si použít část mojí odpovědi na jinou zdejší otázku. Existují návody na to, jak se dostat do stavu, který se nazává ráj nebo nirvána nebo něco podobného. Jestli na těch návodech něco je a jestli podle nich budeme žít, tak se třeba jednou všechno dovíme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Podle popisu se může zdát, že máte blízké víře deismu nebo možná panteismu.

Mezi hlavní myšlenky deismu patří přesvědčení, že Bůh nebo vyšší moc existuje a stvořil vesmír, ale od té doby nezasahuje do jeho fungování. Tedy Bůh je stvořitel, ale je neaktivní a nezávislý na svém stvoření.

Panteismus je názor, který tvrdí, že Bůh nebo božská skutečnost je všemi věcmi ve vesmíru – tedy Bůh je vesmír a vesmír je Bůh.

Pokud se domníváte, že lidstvo mohlo stvořit vyspělá mimozemská civilizace, to by se mohlo hodit do kategorie transhumanismu nebo také scifinismu, který spojuje vědecké a technologické pokroky s duchovním hledáním.

Co se týče Ježíše, vyznáváte jeho existenci a historický význam, ale nevěříte v jeho božskou podstatu. To by mohlo být bezprecedentním nebo individuálním náboženským pohledem, protože většina křesťanských denominací uznává Ježíše jako syna Božího či dokonce jako jednu ze tří osob božské Trojice. Pokud tomu tak není, pak už se o křesťanství v jeho tradičním pojetí mluvit nedá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek