Avatar uživatele
Filip84

Jíte smažený sýr (třicítku cihlu)?

Je to taková klasika a zároveň docela kontroversní jídlo.

Třicítka cihla se na to smažení moc nehodí. Třicítka cihla je „imitace holandského sýru“, a on i ten Edammer Kaas, kterého je Eidam náhražkou, je sýr striktně pro studenou kuchyni.

No ano, ale právě v tom, že se úplně nerozteče, jako třeba Ementál, je jeho kouzlo.

Někdo by se po tom doslova utloukl, někdo smažený sýr nesnáší.

Jinak smažený sýr není až tak nic zvláštního. Maďaři smaží v trojobalu camembert a většinou ho jedí s rýži. Sýr se smaží ve Francii (gouda, ementál, camembert), v Itálii, no a samozřejmě, že Američani, že. Ale třicítka cihla takto v trojobalu, to je ryze naše záležitost! 😃

Tak co: naskakuje vám husina, jenom když ho uvidíte, nebo naopak bez něho nemůžete být? Nebo ho sníte v nouzi nejvyšší? Nebo jak? 😅

Já to běžně nejím, rozhodně by mne to nenapadlo si to koupit v hospodě, nebo v hladovém oknu. Zkoušel jsem, jednou, zmražený polotovar z Lidlu a nikdy víc! 😆 Ale, čas od času, si ho udělám, koupím třicítku cihlu, nasypu na tác pšeničnou mouku (já používám úplně tu nejhrubší, takže je to zase trochu jiné), rozklepnu a rozkvedlám dvě vajíčka, nasypu strouhanky, a jak se mi roztopí máslo s olejem, rychle obalím a okamžitě jdu smažit. No a s čím je asi jasné: nudle a rajčatová omáčka! 😂 Ale je to tak, co já vím, dvakrát do roka, odhadem.

Pro Rokia I. Kauflandského: Prosím Tě, chodíš na smažený sýr do „jídelny na nádraží“, nebo k Vietovi, nebo do jiné jídelny, kam chodíš? 😃

P. S. Na obrázku je obvyklá forma přípravy a podávání smaženého sýru v Ústecké lidově demokratické republice.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Mravenec, bobi12, penny21, smaragd22 před 454 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

Naposledy jsem si smažák se šunkou dával na Prajzské v restauraci Kosmos za 11,40 i s hranclemi + 12° Opavu za 4,20 (na stole se nechávala dvacka, byla to slušnost a na Prajzskou malý zázrak, na který hostinský nezapomínal). Onehdy šlo o chutné jídlo přičemž základní složkou pokrmu byl normálně sýr.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GM

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

Třicítku nikdy, chutná jako vosk a má vlastnosti gumy. Když už jednou za čas dělám smažený sýr, tak Goudu. S domácími hranolky a domácí tatarkou.

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

S revolverem u hlavy a s kopcem majonézy ho sním.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mravenec

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

Pro mě je to v pohodě žvanec občas na chuť. 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Ano, smažený sýr miluju.

Abych nevyčníval z davu (už tak vyčnívám vzděláním, názory a příjmy), tak aspoň občas nakupuj u v Lídlu (kde nakupují všeci a všcko). No tam došli náztorku, že třicítka cihla by byla pro lid rozmlazlující. Takže mají v akci za 29,90 Kč / 100 g „Madeta Sýr na pánev klasik“ viz https://www.ma­deta.cz/produk­ty/syr-na_panev-klasik Složení je tam jen drobným písmem, ale „mámo, za 5 minut hotovo“!
P.S. Nevím proč, ale dostal jsem chutě. Právě si tu otevírám Jean Brunet Pâté pur porc supérieur 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ano, smažený sýr sním, ale opravdu jen a pouze v nouzi nejvyšší!

Ale nejlépe mi chutná hermelín

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Frogman

Ano, smažený sýr miluju.

V práci máme tzv. „smažené čtvrtky“, kde je každý čtvrtek v nabídce smažený sýr. Většinou neodolám a s chutí si smažák dávám. 😀
Někdy je Eidam, někdy Gouda. Každopádně ale klasickou cihlu Eidam 30 % mám nejradši. 😊

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jepik

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

Ale musí být s vařeným bramborem. S hranolkama odmítám jíst!

Upravil/a: jepik

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

Sním to, ale vepřový řízek mám raději.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Mravenec: A na talíři (s čím?), nebo v housce z hladového okna? Nebo si ho děláš sám? 😀

Avatar uživatele
Mravenec

Většinou z bistra včetně hranolek. Občas se stalo, že zakoupený polotovar jsem usmahl doma a podal k tomu pečené hranolky z horkovzduchu. To je holt život samotáře – který neumí vařit. 😀😂 Naštěstí se to neprojevuje na váze.

Avatar uživatele
Filip84

jasné… 😃

Na hmotnosti se to projevit nemusí, třeba skrze metabolismus, nebo spoustu jiných proměnných, ale projeví se to jinak, uvidíš! 😐

Avatar uživatele
Mravenec

Souhlasím, vím, že bych to měl změnit. 🤐

Nový příspěvek