Filip84

Jíte smažený sýr (třicítku cihlu)?

Je to taková klasika a zároveň docela kontroversní jídlo.

Třicítka cihla se na to smažení moc nehodí. Třicítka cihla je „imitace holandského sýru“, a on i ten Edammer Kaas, kterého je Eidam náhražkou, je sýr striktně pro studenou kuchyni.

No ano, ale právě v tom, že se úplně nerozteče, jako třeba Ementál, je jeho kouzlo.

Někdo by se po tom doslova utloukl, někdo smažený sýr nesnáší.

Jinak smažený sýr není až tak nic zvláštního. Maďaři smaží v trojobalu camembert a většinou ho jedí s rýži. Sýr se smaží ve Francii (gouda, ementál, camembert), v Itálii, no a samozřejmě, že Američani, že. Ale třicítka cihla takto v trojobalu, to je ryze naše záležitost! 😃

Tak co: naskakuje vám husina, jenom když ho uvidíte, nebo naopak bez něho nemůžete být? Nebo ho sníte v nouzi nejvyšší? Nebo jak? 😅

Já to běžně nejím, rozhodně by mne to nenapadlo si to koupit v hospodě, nebo v hladovém oknu. Zkoušel jsem, jednou, zmražený polotovar z Lidlu a nikdy víc! 😆 Ale, čas od času, si ho udělám, koupím třicítku cihlu, nasypu na tác pšeničnou mouku (já používám úplně tu nejhrubší, takže je to zase trochu jiné), rozklepnu a rozkvedlám dvě vajíčka, nasypu strouhanky, a jak se mi roztopí máslo s olejem, rychle obalím a okamžitě jdu smažit. No a s čím je asi jasné: nudle a rajčatová omáčka! 😂 Ale je to tak, co já vím, dvakrát do roka, odhadem.

Pro Rokia I. Kauflandského: Prosím Tě, chodíš na smažený sýr do „jídelny na nádraží“, nebo k Vietovi, nebo do jiné jídelny, kam chodíš? 😃

P. S. Na obrázku je obvyklá forma přípravy a podávání smaženého sýru v Ústecké lidově demokratické republice.

Nejlepší odpověď
zjentek

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

Naposledy jsem si smažák se šunkou dával na Prajzské v restauraci Kosmos za 11,40 i s hranclemi + 12° Opavu za 4,20 (na stole se nechávala dvacka, byla to slušnost a na Prajzskou malý zázrak, na který hostinský nezapomínal). Onehdy šlo o chutné jídlo přičemž základní složkou pokrmu byl normálně sýr.

Další odpovědi
GM

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

Třicítku nikdy, chutná jako vosk a má vlastnosti gumy. Když už jednou za čas dělám smažený sýr, tak Goudu. S domácími hranolky a domácí tatarkou.

Ametyst

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

S revolverem u hlavy a s kopcem majonézy ho sním.

Mravenec

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

Pro mě je to v pohodě žvanec občas na chuť. 😁

Pepa25

Ano, smažený sýr miluju.

Abych nevyčníval z davu (už tak vyčnívám vzděláním, názory a příjmy), tak aspoň občas nakupuj u v Lídlu (kde nakupují všeci a všcko). No tam došli náztorku, že třicítka cihla by byla pro lid rozmlazlující. Takže mají v akci za 29,90 Kč / 100 g „Madeta Sýr na pánev klasik“ viz https://www.ma­deta.cz/produk­ty/syr-na_panev-klasik Složení je tam jen drobným písmem, ale „mámo, za 5 minut hotovo“!
P.S. Nevím proč, ale dostal jsem chutě. Právě si tu otevírám Jean Brunet Pâté pur porc supérieur 😉

paul1

Ano, smažený sýr sním, ale opravdu jen a pouze v nouzi nejvyšší!

Ale nejlépe mi chutná hermelín

Frogman

Ano, smažený sýr miluju.

V práci máme tzv. „smažené čtvrtky“, kde je každý čtvrtek v nabídce smažený sýr. Většinou neodolám a s chutí si smažák dávám. 😀
Někdy je Eidam, někdy Gouda. Každopádně ale klasickou cihlu Eidam 30 % mám nejradši. 😊

jepik

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

Ale musí být s vařeným bramborem. S hranolkama odmítám jíst!

Emefej

Ano, smažený sýr sním, ale nevyhledávám ho.

Sním to, ale vepřový řízek mám raději.

Filip84

Mravenec: A na talíři (s čím?), nebo v housce z hladového okna? Nebo si ho děláš sám? 😀

Mravenec

Většinou z bistra včetně hranolek. Občas se stalo, že zakoupený polotovar jsem usmahl doma a podal k tomu pečené hranolky z horkovzduchu. To je holt život samotáře – který neumí vařit. 😀😂 Naštěstí se to neprojevuje na váze.

Filip84

jasné… 😃

Na hmotnosti se to projevit nemusí, třeba skrze metabolismus, nebo spoustu jiných proměnných, ale projeví se to jinak, uvidíš! 😐

Mravenec

Souhlasím, vím, že bych to měl změnit. 🤐