postcd

Jíte někdo syrový rakytník řešetlákový?

Ty oranžové bobule ve větším množství. Není to problematické, jak to na Vás působí? Viděl jsem v TV dokumentu, že to jeden člověk utrhl a jedl.

Odpovědi
Drap

Jím, hlavně když ho sklízím. Jinak nechávám část úrody na keři pro ptáky, a když jdu okolo utrhnu si. Nevidím žádný důvod, proč by to mělo být problematické. Jen snad to, že na chuť nejsou čerstvé plody příliš lahodné. Jsou kyselé.

mosoj

Rakytník se používá k léčbě zánětů plic, jater, žaludečních vředů, podporuje krevní oběh atp. jedna bobulka obsahuje 6 x více vitaminu C než 1 pomeranč.
Pokud ho člověk pozře větší množství, většinou mu způsobí zácpu.