taborsky

Co je to „řešetlákový“?

Rakytník (jaký) řešetlákový. Dobře – rakytník je název, jako třeba mrkev -tlustá, tenká, dlouhá, krátká. Ale co znamená slovo řešetlákový???

Nejlepší odpověď
briketka10

Přečti si podrobně tento článek a budeš vědět víc:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rakytn%C3%AD­k_%C5%99e%C5%A1e­tl%C3%A1kov%C3%BD

Ad Klaproth

nechytej mě za každé slovíčko 😁
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Biologick%C3%A1_no­menklatura#Bi­nomin.C3.A1ln­.C3.AD_nomenkla­tura_druh.C5.AF

Další odpovědi
Klaproth

Řešetlákový je přídavné jméno odvozené od podstatného jména řešetlák. Řešetlák je rod rostlin z čeledi řešetlákovitých. Rykytník je rod rostlin z čeledi hlošinovitých. Proč je jeden druh čeledi hlošinovytých pojmenovaný po druhu z čeledi řešetlákovitých nevím, asi jsou si podobné. V tom článku od Briketky to není vysvětleno.

dejavu

Řešetlák (latinsky Rhamnus) je rod rostlin patřící do čeledě řešetlákovité (Rhamnaceae).

Emefej

Zřejmě má tento druh rakytníku nějakou podobnost s některým druhem řešetláku. V bilogii poměrně běžné – papoušek soví, želva sloní.