Avatar uživatele
Sůwa

Jíte na Nový rok čočku?

Na pověry si moc nepotrpím, ale čočku na Nový rok si dávam pravidelně a je to znát 🙂 Jak jste na tom vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, johana 56, pusinka50, hanny 2, badisko, gagaga, pája139 před 3739 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dal-li bych si čočku, rozhodně by to znát bylo (mám ověřeno – dopřávám si té dobroty několikrát do roka) – ale nemám ustálený ´jídelníček´ pro novoroční menu, dám si cokoli dobrého…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Danča84

Jojo, dneska jsem dělala k obědu:-) Nevím jestli to má nějaký efekt, ale čočku miluju tak to beru jako důvod navíc proč jí uvařit;-) Stejně tak si dáváme do peněženky šupiny z kapra, ale že by to dokázalo udržet peníze víc než kdyby tam nebyly, to pochybuju. Spořivost nebo marnivost je v povaze, ne v tom čím se nadlábneš na Nový rok:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Tento zvyk u nás není,ale dnes jsem se ji rozhodla uvařit.Jinak během roku vařím a máme ji rádi. Bude k večeři a mám jen červenou,takže bude brzy uvařená.
Sůwičko – mám tomu rozumět,že díky tomu máš hodně penízků?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Už jsem si dal čočku k obědu,ale stejně budu muset zítra vstát a jít pracovat.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Ne, vždy mně postačí ke spokojenosti chlebíčky z minulého dne. Vyrábím je jednou za rok a tak si dám ))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pro sichr

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Pověry jsou sice pověry, ale mají i něco do sebe. Jeden rok jsem čočku na Nový rok neměla a zápasila jsem s penězi po celý rok více než obvykle. Takže jsem se rozhodla tomu trošku pomoci a čočku dnes mít budu.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Ne cocku mam velice rad ..ale rodice ..vzdy na novy rok varili zelnacku.. takze v teto tradici pokrauji i ja …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jádrohlod

Dávám. Tak jako do jiných luštěnin se při vaření přidá trošička sody a NENÍ TO ZNÁT .
Doplňuji:
Myslím jak penízky tak plynatost.

Upravil/a: Jádrohlod

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevím, že by to byly pověry, ale skutečností je fakt, že si už několik novoročních obědů dopřáváme čočku. Ta letošní, s uzeným a volským okem a opečenou cibulí, s okurčičkou a loňským chlebem byla vynikající. No, a časem se uvidí, zda se opět penízky budou sypat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alibaba47

Samozřejmě udržuji tradice – nenazvala bych je pověrami – čočku pravidelně na Nový rok konzumuje celá rodina, i kdyby to měla být jen 3 zrnka – účastní se i luštěninoví odpůrci! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Mám tolik penízků, kolik potřebujeme s kocourkem, nouzí netrpíme 🙂

před 3739 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ja kdyz jim cocku, tak je to u me taky poznat ..ale trochu jinak nez u vas !
dokonce to nekdy pozna i moje okoli .. :)

  • iv-

před 3739 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Čočka přináší penízky, K ní kousek vepřového, aby penízky neuplavaly, neuletěly, neutekly atd. 🙂 Z různých důvodů je někdy třeba i novoroční jídelníček změnit.

Já osobně mám čočku moc ráda. Nejen polévku, ale i nahusto. V poslední době dělám tzv. čočku po brněnsku.

před 3739 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

Tak to je důležité!Děkuji za odpověď!

před 3739 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Určitě to budeš mít jako my 🙂

před 3739 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ja ne ..suwo ;(
ja to myslela tak, ze u vas se cocka premenuje na penizky a u me na " prdiky " :(

před 3739 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

U nás je dost všeho… 🙂

před 3739 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek