Sůwa

Jíte na Nový rok čočku?

Na pověry si moc nepotrpím, ale čočku na Nový rok si dávam pravidelně a je to znát 🙂 Jak jste na tom vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Dal-li bych si čočku, rozhodně by to znát bylo (mám ověřeno – dopřávám si té dobroty několikrát do roka) – ale nemám ustálený ´jídelníček´ pro novoroční menu, dám si cokoli dobrého…
😉

Další odpovědi
Danča84

Jojo, dneska jsem dělala k obědu:-) Nevím jestli to má nějaký efekt, ale čočku miluju tak to beru jako důvod navíc proč jí uvařit;-) Stejně tak si dáváme do peněženky šupiny z kapra, ale že by to dokázalo udržet peníze víc než kdyby tam nebyly, to pochybuju. Spořivost nebo marnivost je v povaze, ne v tom čím se nadlábneš na Nový rok:-)

hanny 2

Tento zvyk u nás není,ale dnes jsem se ji rozhodla uvařit.Jinak během roku vařím a máme ji rádi. Bude k večeři a mám jen červenou,takže bude brzy uvařená.
Sůwičko – mám tomu rozumět,že díky tomu máš hodně penízků?

ten který je

Už jsem si dal čočku k obědu,ale stejně budu muset zítra vstát a jít pracovat.:-)

beer

Ne, vždy mně postačí ke spokojenosti chlebíčky z minulého dne. Vyrábím je jednou za rok a tak si dám ))

anonym

Pro sichr

pusinka50

Pověry jsou sice pověry, ale mají i něco do sebe. Jeden rok jsem čočku na Nový rok neměla a zápasila jsem s penězi po celý rok více než obvykle. Takže jsem se rozhodla tomu trošku pomoci a čočku dnes mít budu.:-)

badisko

Ne cocku mam velice rad ..ale rodice ..vzdy na novy rok varili zelnacku.. takze v teto tradici pokrauji i ja …

Jádrohlod

Dávám. Tak jako do jiných luštěnin se při vaření přidá trošička sody a NENÍ TO ZNÁT .
Doplňuji:
Myslím jak penízky tak plynatost.

anonym

Nevím, že by to byly pověry, ale skutečností je fakt, že si už několik novoročních obědů dopřáváme čočku. Ta letošní, s uzeným a volským okem a opečenou cibulí, s okurčičkou a loňským chlebem byla vynikající. No, a časem se uvidí, zda se opět penízky budou sypat.

alibaba47

Samozřejmě udržuji tradice – nenazvala bych je pověrami – čočku pravidelně na Nový rok konzumuje celá rodina, i kdyby to měla být jen 3 zrnka – účastní se i luštěninoví odpůrci! 🙂

Sůwa

Mám tolik penízků, kolik potřebujeme s kocourkem, nouzí netrpíme 🙂

gagaga

ja kdyz jim cocku, tak je to u me taky poznat ..ale trochu jinak nez u vas !
dokonce to nekdy pozna i moje okoli .. :)

  • iv-

annas

Čočka přináší penízky, K ní kousek vepřového, aby penízky neuplavaly, neuletěly, neutekly atd. 🙂 Z různých důvodů je někdy třeba i novoroční jídelníček změnit.

Já osobně mám čočku moc ráda. Nejen polévku, ale i nahusto. V poslední době dělám tzv. čočku po brněnsku.

hanny 2

Tak to je důležité!Děkuji za odpověď!

Sůwa

Určitě to budeš mít jako my 🙂

gagaga

ja ne ..suwo ;(
ja to myslela tak, ze u vas se cocka premenuje na penizky a u me na " prdiky " :(

Sůwa

U nás je dost všeho… 🙂