terry

Jíte kapary? Jak chutnají? Můžete trochu popsat chuť?

OK, dík. Chci zkusit nový těstovinový salát. S tuňákem a kapary 🙂

Nejlepší odpověď
hanny 2

Chutˇ je nakyslá a slaná.Teď jsem si schválně jednu dala, mám načnuté v ledničce.
Ale nejím je samotné, někdy je dám třeba do omáčky, aby byla pikantní, nebo do salátu, těstovin atd.

Další odpovědi
briketka10

Většinou chutnají slaně, ale jejich chuť se může přebít propláchnutím
vodou nebo vložením do pokrmu, který už nepřisolujeme. Mně moc
nechutnají. Radši si kupuji ančovičky, ty jsou taky slané a bývají náplní

v olivách, jako kapary.

Nejím zelené olivy – ty jsou fuj tajbl úplně
kyselé, mám ráda ty černé a jsou i zdravější :))

talka

Kapary mi příjemně chutnaji oproti olivám, které nesnáším, ale popsat chuť je dost nesnadné.

štamgast

Kapary ne ale campari jo :)

Pivní maniak

Ahoj Terry, kapry jím. Jak chutnají záleží na tom jak je připravíš. Sám se ale připrav na to, že pokud jsou kapři čerstvě vylovení z přírodního rybníka (a tedy ne betonové nádrže), může z nich být jemně cítít bahenní pachuť. Chuť bych popsal rád, ale bohužel netusím jaké metriky tě zajímají, s téměř jistotou lze ale předpokládat, že chutnají jako ryby.

I když samozřejmě záleží na množství připravovaného salátu a tudíž je správné množství relatvní – kolik kaprů na jednoho tuňáka chceš použít? Dejme tomu, že tuňák má 200 kg, osobně bych doporučil k jednomu tuňákovi použít tak 40 – 50 kaprů, ale nevím, sám kapry jím jen o Vánocích. Buď ale opatrná, když to dorovnáš těstovinami, 500 kg salátu sama nesníš (věř mi, sám jsem to zkoušel, nejde to), tak doporučuji pozvat na večeři i zbytek rodiny tak do dvouset padesátého pokolení (předpokádejme, že z každého pokolení přijdou čtyři lidé kteří dostanou 0,5 kg těstovinového salátu).

Stav se někdy na piva. Já tě znám.

lota

Podobně jako olivy. S tuňákem budou super.:-)

terry

Pivní maniak, když já mám chuť na pivo většinou v neděli 😁

Pivní maniak

To neni problém Terry, co dneska? Nejsi náhodou ze Žižkova? 🙂

briketka10

Ten jsem našla tady v receptech mohl by být moc dobrý :
http://recepty­.blesk.cz/cla­nek/recepty/2591/tes­tovinovy-salat-s-tunakem-a-kapary.html

terry

Já ho mám z jiného zdroje.
Není v něm česnek ani smetana.
Jsou tam rajčata.