Toruk

Jíte hmyz? Ve světě je to běžné.

Kolik hmyzu sníte ročně?
Doplňuji:
Moje otázka je tak trochu chyták. Podle odborníků každý člověk běžně se stravující sní ročně nepřímo asi 1/2 kg hmyzu a to především v pečivu, marmeládách a sirupech. Podrobnosti neznám, ale pamatuji se, jak mi kamarád vyprávěl, když pracoval v továrně na sirupy a marmelády, jak na zpracovávaném ovoci bylo spoustu vos a ne všechny se podařilo od ovoce oddělit; takže se hmyz vlastně podílí na příchuti těchto produktů 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/date-si-tatarak-a-cukrovi-ze-cvrcku-hmyzi-leco-nebo-polevku-z-chroustu

Další odpovědi
www

Já hmyz ano. Červivé třešně, případně jiné ovoce zcela běžně a množství nepočítám! 🙂

arygnoc

ano.

humry, langusty, raka.

sem tam nějakého mravence (no faraoni jsou všude).

Tata

Jíte psy a kočky? Rozhodně je to ve světě běžnějším jevem než pojídání hmyzu. To že se do světa prosazuje možnost poživatelnosti nejen savců a ryb ale i hnyzu je jasný krok k tomu co bude v budoucnu hlavním zdrojem potravy pro přelidněnou zemi. Možnosti pěstování hmyzu (zvlášť specialně vybraných druhů) jsou ohromijící a pokud se správně zpracují v polotovar, jistě se dají upravit a dochutit do formy masa i sýrů. Protože jíst jen prážené červy nebo kobylky není to pravé ořechové a né každý je schopen to strávit. Člověk si ale zvykne na všechno. Stačí si nechat udělat rozbor dnes běžně prodávaných uzenin.

svejk007

Už jsem o tom přemýšlel,ale v Plzni není zatím restaurace kde dělají hmyz.

(pár kousků už jsem snědl při jízdě na kole 😁 )