coco

Jinak:můžou se od sebe litosférické desky oddalovat?

Co vznikne potom,když podsouváním desky vznikne tsunami na moři?

Odpovědi
Drap

Pohyb zemských desek může být prakticky kterýmkoli směrem.Desky se mohou tedy i oddalovat. Jakýmkoli posunem desek vzniká zemětřesení. Pokud je posun desek pod mořem, vzniká tsunami. Pokud se posunou vzájemně desky na souši je následkem ??jen" zemětřesení.

Miroslavst

http://tema.no­vinky.cz/tsuna­mi

arygnoc

Pohyb litosférických desek spůsobují tzv. konvenční proudy, které vznikají v důsledku různych teplot v zemském plášti.
Vzájemné polohy (a pohyby) litosférických desek rozezenáváne tři:
rozbíhavé
mijející se a
sbíhavé.

Z toho vyplýva, že se desky můžou buď sbíhat, míjet nebo rozbíhat.