jaymes

Jezdí u nás ruské kamiony?

Tohle je taková otázka na nákladní vozy, co u nás v ČR jezdí. Myslím značky i země dopravců. Co se týče SPZ, tak nejčastěji jsou vidět ty modré EU s nápisy CZ, SK, PL, H, RO, BG, SRB. Ale to je tak všechno. Možná nějaké D, A. Taky jsem viděl i finský a z pobaltských republik. Proč k nám nejezdí taky dánské, francouzské, italské, španělské, švýcarské, belgické, holandské? Nebo jezdí?
A proč u nás nejsou ruské, ukrajinské, běloruské? Tyto země nejsou v EU, tak budou mít jiné poznávací značky, ale ani těch jsem si nevšiml. Souvislost s ukrajinskou krizí to mít nemůže, protože ani předtím jsem asi žádný takový neviděl. Určitě jsem nikdy neviděl plachtu návěsu s azbukou. Přitom s východem musíme určitě obchodovat. U nás městě je firma, která dopravuje zboží z Itálie do Ruska. Proč nezajíždí k nám šoféři z Ruska?
A proč u nás nejezdí auta ruských firem? Třeba takové Kamazy? To jsou krásné stroje. Poprvé jsem je viděl v těch ruských humanitárních konvojích na Ukrajinu. Možná dřív za socialismu u nás jezdili užitkové automobily sovětských značek jako UAZ, GAZ, ale ty jsem nikdy neviděl.
Ani americké značky jsem snad nikdy neviděl. Peterbilt, Kenworth, Mack, Freightliner nic. Zase jsem někde slyšel, že provoz těch jejich návěsových souprav je u nás zakázán, asi kvůli větší delce. Ale zase jsem vlastně nějaké viděl v tom americkém konvoji co projížděl, Oshkosh, byly k pomilování.
Jediné stroje pro dálkovu přepravu zboží návěsy a přívěsy u nás jezdí Man, Volvo, Mercedes, Scania, Daf, Renault, Iveco. U užitkových aut jsou tu stále české Tatry.

Odpovědi
Klaproth

Nevím jak je tomu u vás, ale u nás občas kamion s ruskou značkou projede.

Luxx

Kamaz má asi hodně emisí, tak to sem nikdo nepustí (nevím, jen si to myslím)
a Ameriky jsou občas viděny v ČR

honza19hk

jezdí tu i rusáci, britové, švédi atd… dokonce jsem viděl i kamion z Japonska. Nicméně i americké kamiony tu jezdí, ale zpravidla jsou to americké tahače na evropských číslech a s evropskými návěsy, nicméně i čistě americký kamion tu je občas k vidění. Ale přeprava přes louži je udělána stylem kontejnerů které se v americe přeloží z kamionů na lodě a v evropských přístavech se naloží na nače kamiony..Dopravce tak nemusí platit řidiče který by jen seděl na lodi.
.Jezdím taky s kamionem takže jich docela dost potkávám.

anonym

lexx
kdyby byly palce dolů, dala bych ti jich za tuhle odpověď kolik by se do tebe vešlo

Human

nevydrzis komentar, ktory hovori nieco negativne na Rusko? :P

anonym

Nevydržím komentár o ničom, otázka znela "Jezdí u nás ruské kamiony?"Takže áno, alebo nie, lietadlo nieje kamion, viem, ako je to myslené, ale znova – rusáci sú mi ukradnutý, takže si vedla