Kepler

Ještě pořád kupujete polské potravinářské výrobky a suroviny?

Při mé poslední podobné otázce se našlo dost obhájců, převážně z řad příhraničních nákupců od malých farmářských dodavatelů. Nic pro tomu, tam je situace asi dobrá. Nicméně při anketě na Seznam.cz víc než 90% tázaných obyvatel polské potraviny nenakupuje a jejich dovoz rapidně klesá (anketa mezi tím zmizela). Zde jsou mé osobní zkušenosti z Tesca a Kauflandu (bohužel jsem si nedal pozor na původ):

  1. Polské dršťky, údajně předvařené. Možná tak 5 minut, než byly měkké, musel jsem je vařit 2 hodiny. Domácí jsou bílé a měkké za 1/2 hodiny. Barva po rozmražení hnědá, snad nebyly ani prané. Celý hrnec dšťkové polévky skončil v hajzlíku, nedalo se to jíst.
  2. Ve dvou případech polské mleté hovězí maso po rozmražení divně páchlo. Ne že by byly zkažené. Naštěstí po 24 hodinách v lednici se tatarák dal jíst, nějak se to rozleželo v přesile cibule, papriky a dalších pochutin.
  3. Polská vajíčka: miniaturní žloutky, musel jsem použít do tataráku dvojnásobek.

A to polský prezident měl tu drzost prohlásit polské potraviny jako vzor pro celou Evropu… neuvěřitelné!
Na kuřecí nemám ani odvahu, naštěstí beru od malovýrobce. Stehenní steaky za 80 kč/kg.

Jaké máte zkušenosti z Tesca a Kaufu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Nekupuji polské potraviny, suroviny ani výrobky.
Dokonce je ani nepotkávám.

Rokio,
jak poznáte, že nejde o polský produkt,
když původ zboží nesledujete?

Další odpovědi
Mc Merkurion

… tak, především nekupuju držky, držkovou si dám hotovou, mleté jakbysmet a když už, tak tady je výběr ze tří řezníků (malejch) , v obou jsem maso sice kupoval, ale prej bylo z belgie … polské nekupuju ne proto, že bych mu nevěřil, ale že pro něj prostě do polska nepojedu, tady ke koupi nejni …

hapiky

A co Slováci, je to možné, nebo jen kecy?
http://www.en­viweb.cz/rss/1942­30

elkon

Už dlouho ne, stačil jeden malér, nechápu, že se to stále dováží. Spolehlivě se osvědčilo rčení, „když tě někdo podrazí jednou, podrazí tě znova“. Poláci to dělají pravidelně a stále se najdou firmy, které to sem pořád tahají. To je jako s politikou. Všichni ví co je ODS za šmejdy a stále je někdo volí. Český člověk je nenapravitelný. Dostane přes držku, ale jde do toho znova. Naštěstí ale takový není každý.

Dochy

Snažím se jim vyhýbat, dlouhodobě dávám přednost českým.

K tomu prezidentovi: Pokud se nemýlím, řekl to v jedné konkrétní firmě. Trochu to rozšířil – samozřejmě je to Polský prezident, nebude přeci kopat za cizáky. Ale myslím že média to jeho tvrzení „trochu“ nadnesla

Kryšpín

Nejsem koupěchtivec, ovšem mají také solidní potraviny, ale také šmejdy. Pamětník budování tržního hospodářství k vyspělému kapitalismu mě pravil. Jaký je rozdíl, mezi bordelářem, chamtivcem u sousedů a v české kotlině.

Nafta mixovaná s topným olejem, pramenitá horská voda ztáčená do petek v Česku na záchodě, závadný kebab prodávaný v Hradci Králové, kontroly potravin a masa u té pracovité menšiny, jejich hygiena a v počátcích i lovení hafíků, Čínský med nadopovaný pescitidy, kouzelná výroba lihovin a později 50 nebožtíků a.t.d.

Rokio

Moje rodina polské výrobky moc často nekupuje. Popravdě moc neřešíme, jaký je původ zboží, který kupujeme, ale co se týče polských produktů, tak ty kupujeme minimálně.

paul1

Nakupujeme v Kauflande i v Tescu (máme je blízko). Polských výrobků jen minimum, ale člověk nikdy neví co vlastně kupuje (např.:vyrobeno v EU), i tím přebalováním se dá všelico zamaskovat

EKSOT123

Bydlím na jihu, do Polska tedy nejezdím. Ale v obchodech se zatím polským výrobkům nevyhýbám, uvidíme dál.
Zrovna jsem chtěl koupit v Kaufl. kysané zelí a z výběru asi 20 druhů zelí bylo přírodně kysané bez zbytečného přídavku octa pouze jedno. Jo bylo z Polska. Krom toho vypadalo nejdůvěryhodněji i vzhledově. Chuťově nevím, protože jeho nákup mi zarazila manželka. Vyzkouším příště.

GM

Nic polského nekupuju. V mase a vajíčkách jsme soběstační, hovězí kupujeme od soukromého chovatele nebo z prodejny nejmenované farmy, která má býky za barákem a pase venku. Nekupujeme cukrovinky ani nic podobného. Poláci byli vždycky šizuňkové a kšetfsmeni, to je známá věc, tak čemu se dnes divíme?

Kepler

McMekurion: že by u vás ty polské sračky nebyly k dostání, to se mi fakt nechce věřit. Díval ses někdy na původ uvedený na obalu? Nebo razítko na vajíčkách? Mně to připadá, že se u nás nic jiného snad ani neprodává. Který bezpáteřní obchodník by na nízké nákupní ceny neskočil? Připomíná mi to jako čínské zboží v jiných komoditách.

Mc Merkurion

… tak třeba vejce beru zásadně z podestýlky, šak ji holkám pravidelně vyměňuju, a jinak netvrdim, že tu nejsou některé polské věci, ale mám své značky a ty kupuju, ale maso nám sem dodávaj soukromníci (do kaufu to mám přes 40 kiláků …
… sleduju především složení, o kvalitě (našeho) masa vím svý …
… jsem dost mlsnej, takže fakt nevim …

Kepler

Tak to máš dobré, já se ale ptal „Jaké máte zkušenosti z Tesca a Kaufu?“

Dochy

tesco a kaufland tak jak je máš uvedené beru jen jako doplňující podotázku (navíc). Osobně zpravidla ani v Tesku ani v Kauflandu nenakupuju. Pro mně kvůli poloze je aktuálně z řetězců nejvýhodnější Al­bert

Mc Merkurion

… dyť říkám, co tam kupuju, polské nejni (plzeň furt prej dělaj v plzni a kofola taky nejni z polše, a u zeleniny a ovoce je většinou země původu španělsko, konzervy hamé, okurky jedině znojmo atd … jogurt (a to jen ve skle, jinej mi smrdí umělotinama) a mléčné výrobky jedině madeta …

Kepler

hapiky: sice zdroj neuvádí důkazy, ale věřím, že to možné je. Možná i u nás a všude na světě. Všechno se uhlídat nedá.

Mc Merkurion

… „a nemocné krávy berou jatka už jen od svých známých“ platí a platilo i v čechách >>> voni v jednom maj poláci pravdu: prvně bysme si měli zamést před svým prahem (kafilérka se totiž platí, takže co nejni tuhý a studený …)