kavon

Ještě k tomu věcnému břemenu

máme také stejné elektroměr i plynoměr a když neplatí ani nepřispivá je možno jí to zastavit nebo jí nějak donutit k tomu placení moc děkuji

Odpovědi
standa

Původní otázka je uvedena níže ve zdroji…

A již zveřejněné odpovědi doplňuji o následující:

  • potvrzuji, že právo bezúplatného užívání bytu se nevztahuje na související SLUŽBY (voda, plyn, elektř., ap.)…ledaže by z nájemní smlouvy vyplýval opak
  • pokud se nelze dohodnout, žádná ´silová´ řešení (zastavování dodávky plynu či elektřiny) nedoporučuji !!!
  • zbývá jedině ŽALOBA k soudu
  • doporučuji určitý psychologický nátlak, který by spočíval v tom, že bude vhodné sepsat žalobu tak, aby ji dotyčná měla možnost vidět a poté se rozhodnout, že přednost dá rozumné dohodě o určitém paušálním příspěvku na spotřebu těchto energiíí
  • výše paušálu je až to poslední…, pokud bude vůle se dohodnout, tak spravedlivou částku určitě odvodíte

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vecne-bremeno-3