Avatar uživatele
láska

Věcné břemeno a placení energií

Matka mi darovala RD a má tam zřízené věcné břemeno, které obnáší používání cca 1/3 tohoto RD včetně zahrady, prostě žije tak jako když RD vlastnila. Nechce ale platit energie ve výši kterou spotřebuje s tím, že už dům nevlastní. Jak jí k tomu donutit. Měla by se podílet i na placení pojistky za dům,na placení daně a přispívat do fondu oprav /tzn.aby byly peníze na případné nutné opravy/?Když jsem na tom byla finančně dobře, tak jsem jí některé věci prominula ale teď je moje finanční situace horší, ona má slušný důchod a nechce pochopit ani slyšet, že mám finanční problémy. Prostě jí to nezajímá s tím, že až nebudu platit vymáhat to budou na mě a ne na ni. Dům prodat nemůžu pravě kvůli tomu věcnému přemeni. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4989 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jambalaya

Dle mého názoru je povinnost oprávněného z VB se podílet na opravách, údržbě a chodu užívaných prostor. Avšak bude pravděpodobně těžké matku k tomu donutit po dobrém. Doporučuji se poradit s právníkem o vašich možnostech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pondělí

ten dům má asi velkou finanční hodnotu,
TAK DOPORUČUJI VAŠI MAMINCE,ABY SI DŮM VZALA ZPĚT A POTOM VÁM VYMĚŘILA TAKOVÝ NÁJEM,KTERÝ POKRYJE O ODBĚR ENERGIE A POJISTKU ANEBO VÁM JEJ NABÝDNE K ODKOUPENÍ,
jo některé děti jsou prostě hnusní neumí poděkovat a ještě vydírají,
doufám,že v dospělosti vám to vaše děti vrátí…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
amenhotep16

Pokud jste si ve smlouvě o věcném břemenu – pravděpodobně součást darovací smlouvy, přesně nestanovili podmínky užívání věcného břemene, máte smůlu. Soud bude s největší pravděpodobností věc posuzovat tak, že darovaná hodnota nemovitosti je taková, že bude užívána doživotně bezplatně.

před 3580 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek