Deli

Jednodenní půst – zkoušeli už jste to? Jak přesně jste ho drželi? A vydrželi???

Rozhodla jsem se, že ho zkusím držet dnes. A když už, tak už, takže pouze vodu, zato ale aspoň 4 litry, ať se tělo čistí.
Co Vy, drželi jste už někdy půst? A pili jste jen vodu, či třeba ovocné šťávy? Nebo si děláte jen zeleninové/ovocné dny? A VYDRŽÍTE TO???

Doplňuji:
Tak veřejně přiznávám, že musím-li vařit pro rodinu a krmit batole, nedokážu dodržet celodenní očistný půst, hlady omdlívám a nakonec vyluxuju co se dá.
Tak příště se při takovémto nápadu odeberu do lesa či nechám zamknout do místnosti bez potravy.
Gratuluji všem, co to pravidelně zvládají a ovládají své chutě 🙂

Nejlepší odpověď
Aga

Možná trochu odbočím, ale myslím, že je důležité rozlišovat půst a jednodenní očista.Půst je pouze tehdy pokud má duchovní podtext. U půstu nemyslím na očistu nebo že zhubnu. Postím se proto, že chci prožít hlad, abych si mohla uvědomit svůj duchovní hlad.Postím se proto, že chci za něco prosit a zároveň chci nějakým způsobem vůlí ovládat svoje tělo. Bůh slyší naše prosby i bez postu,ale věřím, že když vidí, že nejen prosíme, ale zároveň držíme svoje tělo skrátka, tak je mu to milé. Nejde o sebetýrání.Já půst znám. Nespočítám kolikrát jsem se postila, ale často je těžší půst jakoby poloviční než úplný. Je těžší nejíst třeba týden to, co normálně jím než nejíst jeden den vůbec.Je těžší nejíst každý pátek maso.Vydržet se dá všechno jenom záleží na motivaci.

Další odpovědi
Děda Louda

Nikdy se mi nepodařilo dodržet jednodenní půst. Pokaždé to trvalo delší dobu.

jahudka_vlm

Půst dělám při úplňku jednou měsíčně jako očistu, piju jen vodu, dá se to vydržet 🙂

led

Neuveriteľné:
Raz (bola som mladá a…) som tak zažrato 3dni v kuse riešila jeden problém, až som zabudla na jedlo a spánok. Pre neveriacich: áno, káva bola 🙂.
Bola to výborná odtučnovacia kúra (bezplatná). Ale nedoporučujem. Dlho, dlho som potom spala.
PS.
DědaLouda, prístupná chladnička je nebezpečná 😁

žolik

Ano dělala jsem jedno dení půst dá se to vydržet já měla čaj nic jiného asi3 litry,jde to.

Zdroj: žolík

hanny 2

Držela jsem očistné 3 dny – 1.den jen voda nebo neslazený čaj – bolela mě většinou hlava,protože mě klesla hladina cukru v krvi,
2.den ovocné šťávy,to už bylo snesitelnější,3.den zeleninové šťávy.Dalo se to,ale muselo se opravdu hodně pít,jinak bych asi omdlela.Za ty 3 dny jsem zhubla 3 kila,ale pak jsem to měla zase brzy zpátky.

anonym

Ja uz vim predem , ze to nevydrzim , tak to radsi ani nezkousim. ☹ -iv-