Rokio

Jednalo se v těchto šesti případech o projev šikany?

Stalo se mi to základní škole na 2. stupni, takže moje vzpomínky nemusí být přesné a úplné. Píšu to, co si pamatuji.

šikanátoři a jejich činy

  1. Robin – Asi padesátkrát mě fyzicky napadl. Jednalo se převážně o fackování a někdy mi i dal pěstí pod hrudník. Měl hyperaktivitu, a proto se mu jednání více méně tolerovalo. Také mi někdy ničil školní pomůcky a jednou mi vyhrožoval, že ublíží našemu psu.
  2. Kuba – Dělal podobné delikty jako Robin. Kuba byli s Robinem dvojčata a jedna ruka.

jejich šikana trvala přibližně dva roky – dokonce kvůli Robinovi přijela do školy státní policie

3. Luboš – Vysmíval se mi, urážel mě, shazoval moje školní úspěchy a složil o mě urážlivou píseň. Společně se svými noshledy mi říkal, že nestojím za nic a popisoval, proč si nezasloužím chodit do normální školy a naopak důvody pro mé zařazení do zvláštní školy.
šikana trvala několik měsíců a byla psychického rázu

4. Lukáš – Občas byl ke mně velmi agresivní, ale dělal to s dobrými úmysly. Jeden příklad za všechny. Když uplynula půlka školního roku, odešel jsem ze školy s vyznamením. Měl jsem pouze čtyři dvojky. Lukáš se mě zeptal, jaké jsem měl známky. Řekl jsem, že pouze čtyři dvojky. On mi vlepil celkem bolestivý pohlavek a řekl, že to můžu dotáhnout na samé. Také při vstupu do jídelny mě předběhl a řekl: „Nejdřív pán, pak pes.“ Lukáš je vyučen zahradníkem a na výučním listu měl čtyřky.

5. Bohouš – Párkrát mi dal diskrétní facku.

6. Kuba 2 – Zmáčkl mi bradavku na prsu.

Myslíte si, že to mohlo na mě zanechat následky?

Na základní škole jsem měl vždy samé jedničky nebo alespoň vyznamenání a nikdy jsem neměl ani napomenutí třídního učitele. Jednou jsem dostal poznámka od učitele za neuposlechnutí pokynu. Byla to moje jediná poznámka na základce.

Odpovědi
Mc Merkurion

… ne, jen se snažili z tebe vytlouct blbosti …

Drap

Myslím, že šlo spíš jen o běžné klukovské pošťuchování. Většina z nás podobné věci zažila a myslím že žádnými následky se to neprojevilo.

Rokio

Mc Merkurion: To jsi přepískl.