Avatar uživatele
Rokio

Jednalo by se o krajní nouzi, pokud bych zabil někoho, protože bych byl přesvědčen, že mě jde zabít?

Pokud bych měl halucinaci, že například máma mě jde zabít motorovou pilou a já bych vzal nůž a bodl jí, byla by to krajní nouze?

Stal by se pak čin beztrestný?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Mravenec před 655 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mravenec

Krajní nouze nemá s tímto nic společného. Mluvíme o nutné obraně, o kterou by se nejednalo, respektive jednalo by se o putativní – domnělou nutnou obranu. Tedy exces, vybočení a dopustil by ses trestného činu, maximálně s polehčující okolností.

Možná by se ještě zkoumala příčetnost, pokud bys uváděl ty halucinace. Příčetnost je jeden z povinných znaků trestného činu.

Upravil/a: Mravenec

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nestal by se beztrestný čin. Jak by jsi mohl prokázat své tvrzení o krajní nouzi?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Rozhodně je to nějaký druh sebeobrany.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Pošli mi kontakt na matku. Asi udělá nejlépe, když tě zavře do ústavu, nebo ji nechej kontrolovat vše, co odesíláš na Odpovedi.cz. všechny otázky, odpovědi a pod. Asi bys měl doma více pracovat, nehrát hry. Pak bys psal normální otázky a stoupnul bys na ceně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Také sem viděl mámu jako démona potříštěného krví, bylo mi jasné že jde o halucinace. To nikoho neomlouvá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Přestaň už vymýšlet nesmyslné otázky. Jsi moc vlezlý. Jsi jak obtížný hmyz. Akorát mi kazíš náladu. Pokaždé když tu vlezu, tak je to tu pokálené tvými nesmysly. Kdyby to byla moje stránka, tak bych nikdy nedovolil, aby mi tu kálel takový pošahanec

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek