Rokio

Jedná se v tomto případě o polehčující okolnost přiznání?

Pokud člověk napíše například na internet, že zničil sousedovo auto, dám tam fotku a ještě se tím chlubí, protože ho pořádně naštval, jedná se přiznání?

Dostane pak takový člověk menší trest od soudu? Vždyť se vlastně přiznal a provedl to veřejně. Je to tak mnohem lepší než když to řekne úřadům, protože si tak lidi alespoň na něj mohou ukazovat.

Odpovědi
Mravenec

Není tomu vůbec tak. Je potřeba učinit přiznání dobrovolně, policejnímu orgánu/státnímu zástupci a to ještě před tím, než by proti němu bylo dost přímých důkazů. Když se pod tíhou a tlakem důkazů přizná, tak to nebude polehčující.

Drap

Nejedná se v žádném případě o přiznání a žádná polehčující okolnost to neni.