Rokio

Jedná se o šíření poplašné zprávy, pokud šířím nepravdivou dobrou zprávu?

Co kdybych mezi přátele a dobré známé šířil, že bude svatba, ale nebyla by to pravda? O šíření poplašné zprávy jde, pokud šířím nepravdu, která je schopna vyvolat velké znepokojení. Pokud ale šířím dobrou zprávu, tak ta znepokojení vyvolat nemůže, i když by to byla nepravda.

Co by se stalo, kdybych tohle udělal?

Nejlepší odpověď
Kepler

Šíření dobré zprávy není poplašná zpráva, i když je lživá. Říká se tomu desinformace nebo jednoduše lež.

Další odpovědi
Drap

Pokud bys toto šířil o své svatbě, tak i to by bylo možné považovat za poplašnou zprávu.

paul1

To dělá s úspěchem hodně politiků pod heslem: slíbím Vám co jen chcete.

plebs

Hlavně si dejte pozor na šíření některých zpráv o lepšo lidech a politicích na př. Olomoucký malíř Smetana namaloval na plakáty modrého ptactva tykadla nakonec dostal jenom podmínku i když státní zástupce žádal nepodminěný trest a s rozhodnutím soudu byl velmi nespokojen. Malůvkář se hájil, že na plakátech komunikoval s modrým ptactvem poněvadž to jsou lháři a korupčníci.
Rovněž jsem také někdy nespokojen s Hradním pánem, ovšem dle mého názoru je slušné dodržovat určitou etiku. Ex starosta městečka nedaleko Prahy nazval Hradního pána jako Hitlera a že jej je zapotřebí podřezat jako sviňu, jeho výrok skončil u přestupkové komise, kde může dostat pokutu až 10 tisíc českých.

Tudíž Rokio šíření zpráv pravdivé i poplašné nechte na pokoji.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.