Angi-Shy

Jedná se o bradyarytmii a co s tím?

Od puberty jsem začala mít problém, kdy se mi jakoby zastavilo na vteřinu srdce, takový velký tlak na srdci jsem vždy ucítila, pak v dalšívteřině silně bouchlo a pak zase tlouklo dál vpořádku jakoby nic. To se mi tehda stávalo jednou za několik měsíců.
Pak kolem 23 let mě to chvíli zlobilo častěji, třeba jednou-dvakrát do měsíce.
Minulý rok v 25 letech se tento problém neobjevil snad ani jednou, ale v prosinci po operaci žlučníku (s následnou druhou operací hned druhý den kvůli tekutině kolem jater a krvácení mimo dren) se mi tento srdeční problém vrátil, tentokrát se ale začal objevovat jednou za 1–2 týdny. Tento rok už asi 2 měsíce je to tak často, maximálně 5× DENNĚ!
Matka mi to nevěří jako mi nevěřila nikdy nic a tvrdí že si to vymýšlím jenom proto, že nedávno její kamarádka měla aritmii a musela do nemocnice a prý od tý doby to předstírám taky, což je blbost, když mě to zlobilo ještě dřív, než se o tom zmínila mámina kamarádka.
Nechci u doktora být za blbce pokud nic nenajdou, ale opravdu mám strach o co se může jednat. Na googlu jsem si vyhledala termín bradyarytmie, ale nejsem si jistá, jestli by to mohlo být ono.
Občas když mi takto vynechá srdce, uplně mě to donutí i zakašlat a jiná kamarádka tvrdí, že stejn problém mívala ina se zrychleným tlukotem srdce, taky jí to nutilo někdy zakašlat.
Jsem v tomto dost zmatená.

Zajímalo by mě tedy, jestli se může jednat o nějaký vážný problém, jelikož se mi to nyní opravdu děje jednou až pětkrát za den v jakékoliv situaci a hlavně od doby, co jsem po operaci posledního prosince. A také poradit kam s tím zajít, jestli normálně k obvodačce na polikliniku nebo rovnou do nemocnice, o co by se mohlo jednat atd.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že bys návštěvu kardiologie neměla odkládat. Kdysi jsem měl podobný problém, i když ne tak intenzivní. Vyfasoval jsem holtera (mobilní malý elektrokardiograf se záznamem), který jsem měl na sobě i během spánku. Kardiolog záznam vyhodnotil a napsal prášky. Po čase problém sám zmizel, i když jsem prášky už nebral.

Další odpovědi
ivzez

Ač je to k nevíře, pořád ještě nikdo neumí vyšetřovat přes internet.
Jediná rada je zajít k praktické lékařce a trvat na řádném vyšetření.

Pokud by to lékařka odmítala nebo problém zlehčovala, můžete si
prostřednictvím své zdravotní pojišťovny vyžádat konzultaci u jiného
lékaře. Konzultaci hradí pojišťovna.

Mc Merkurion

… takže maminka ti to nevěří (ač je s tebou od narození) …
… u doktora nechceš bejt za blbce (když nic nenajdou) …
… a tady chceš co? … slyšet, že máš pravdu, aby ti to zvedlo sebevědomí, přestože odpověď se rovná věštění z křišťálové koule …
… poradit kam s tím? … samozřejmě, že je potřeba dojít prvně k obvoďačce, a ta napíše doporuení k odbornému, jít prvně k odbornému je sice někdy možné, ale to většinou bývá jiné potvrzení (akutní stav, například slepák, zlomená noha, atd) …
… a mohu ti říct, že sám za sebe mohu potvrdit, že jsem se několikrát za život dostal do situací, kdy jsem taky cítil, že se mi zastavilo srdce (ale opět, bylo to z jiných, než zdravotních důvodů) …