cappuccino

Je zpěvačka Jana Kratochvílová něco jako česká Madonna?

Pripomina vam svym excentrismem Madonnu? Je to vyborana zpevacka a myslim, ze kdyby zila v Americe, tak je Madonne velkou konkurenci.

Nejlepší odpověď
Hlada

Ne. Jana Kratochvílová žila na západě od roku 1983 a žádného úspěchu tam nedosáhla. Naopak, v Československu byla mimořádně úspěšná. Koncertovala, vydávala desky, natočila několik televizních klipů, velmi často se hrála v rádiích a zahrála si i ve filmu. Byl to běžný pop, o nějakém omezování nemohla být řeč. Její současný projev mi nepřipadá extravagantní, ale jako důsledek nedobrého duševního zdraví.

Další odpovědi
michalds

Jana Kratochvílová je spíš takovej šašek.

zjentek

Vážená umělkyně a legenda Jana K. je dáma, jejíž spirit byl již zcela probuzen. Děkuju.

da ny

Jana K.
měla jen „jiný hlas“, (zajímavý), pár dobrých hitů (udělal ji Janeček, Pavlík). Excentrický zjev výstřední(nežádoucí element ⇒ prakticky byla „vyštvána ze země“..
Kromě alternativní medicíny, všech směrů, alternativní umělečtí kolegové, zpěv v kostelech.
Vybočovala svým zjevem.
Dalo by se říci, že nějaká jiná, slabší, vzdálenější forma Madonny.
Její zaměření v UK (alternativní), je natolik úzké/specifické, že by se nemohla „prosadit“, podobně, jako v USA Madonna.
Z podobného důvodu, by zapadla/nevynikla i v Americe.

zjentek

Jinak současná muzika nic moc, spíše takové genderové vyvážení ke Kocábojc Pražskýmu výběru.