dust8

Je zdravotně nezávadné ohřát v mikrovlnce plechovku piva, když mě bolí v krku, nebo hliník zkratuje vnitřek mikrovlnky?

Jen mě zajímá, jestli je opravdu nutné přelít plechovku do půllitru.

Hliník se při ohřívání nedostává do pití, nebo ano?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jakýkoliv kov v mikrovlnce udělá pěkný štabarc. Lítají blesky a tak. Jinak pivo i ostatní nápoje s bublinkami v plechovkách jsou nezávadné, protože vnitřek plechovky je pokrytý ochranným lakem. Jinak by hliník ovlivňoval chuť nápoje a v takto kyselém prostředí by se rozpouštěl. Ovšem ohřívat si pivo hraničí s masochismem, to si radši dej grog nebo slezskou vařonku.

Další odpovědi
mosoj

Není,
protože v plechovce nic neohřeješ. Kov mikrovlnné záření nepropustí, ale odrazí. Takže se nic v plechovce nemůže ohřát.
Dále mikrovlnné záření 2450Mhz, které produkuje magnetron, dokáže rozkmitat volné elektrony na povrchu kovu ( každý vodič má volné elektrony) a způsobit tím elektromagnetické výboje, tedy jakousi malou bouřku uvnitř mikrovlnné trouby s patřičnými následky.

quentos

Přečti si návod k obsluze mikrovlnky. Mimo jiné tam třeba bude, že do ní nesmí žádný kov. Ale jinak to dělá krásné modré záblesky.

elkon

Když tě bolí v krku, tak lízej med, nebo si dej čaj s citronem. Co s tím má společného pivo?

marci1

Co se týká hliníku je plechovka v poho. Ale plechovku do mikrovlnky? Mikrovlnka ohřívá tekutinu (vodu) pomocí elektromagnetického záření. Asi ale neohřívá tekutinu uvnitř kovové nádoby. Ale co ten plyn, co je uvnitř plechovky? Při procházení elektromagnetického záření se plyn v plechovce rozpíná a plechovka vybuchne… Nebo ne? 🙂

http://czblog­.cz/vybuch-energetaku-v-mikrovlnce/

zjentek

Ne, v případě, žes zakoupil třetinku (3,3 dcl), opravdu není nutné přelít plechovku do půllitru.

Dochy

S největší pravděpodobností ti plechovka bude mikrovlny odrážet (až na nějaké drobné detaily jako je otvírací očko) což může vést ke zničení mikrovlnky. Očko Ti možná předvede nějaké zajímavé efekty. Volil bych ten půllitr.

Funna

to co cheš udělat je nesmysl, začne se hřát plechovka a podle délky trvání se začne pálit barva (jiskřit by moc neměla, nemá ostré hrany, jiskření se vytváří hlavně na hrotech) …
a bych ráda vyvrátila mýtus, který je zde ve většině odpovědí – i když se to nedopručuje, za určitých podmínek SE KOV MŮŽE DÁT DO MIKROVLNKY…
já např. v mikrovlnce běžně zavařuju v klasických sklenicích s kovovým víčkem…a nebo pokud zapomenete lžičku v čaji a dáte ji do MWT, taky se nic nestane…

cochee

marci1: když se obsah plechovky neohřívá kvůli toho, že plechovka sama odráží mikrovlny, tak se v plechovce neohřívá ani pivo, ani plyn. Ona ta plechovka se těmi výboji asi trochu zahřeje, ale aby vzniklo nebezpečí „výbuchu,“ tak to by se to snad muselo mikrovlnit několik desítek minut.

Dochy

Pna se ta energie dodaná magnetronem nakonec někam usadit musí, jen je otázka kam… 10 minut to určitě nepočká, pokud v těch 10 minutách nebouchne plechovka, bouchne mikrovlnka.

cochee

A jak ta mikrovlnka bouchne? Co v ní bouchne?

zjentek

Tywoe to sou hlášky to by se jeden po.cal.