autacek

Je zdanění náhrad za něco, co vám ukradli, spravedlivé, nebo vůbec v právním státě možné?

Představte si, že Vám ukradnou jízdní kolo, zloděj uzná svoji vinu a domluvíte se na náhradě 10 tisíc korun, neboť kolo zloděj mezi tím stačil užíváním zničit, vyhodit a už není. A teď po čase se zloděj rozhodne, že by z těch 10 tis, na kterých byla domluva, jste mu měl zpět dva tisíce vrátit. No je toto normální?

Nejlepší odpověď
ivzez

Je s podivem, jak dobře u nás funguje vymývání mozků,
experti USA, Velké Británie a Ruska by se měli jezdit učit k nám!

Máte-li na mysli tzv., „církevní majetek“, pak vězte, že nejde o církevní
majetek, ani o náhrady, ale o sprosté okradení všch občanů ČR.

Církev/církve o majetek přišla/y už za Rakousko-Uherska. V době vzniku samostatného Československa v roce 1918 už jí žádný nepatřil.
Po vzniku ČSR církev spravovala státní majetek, tj. majetek, který jí nepatřil.

Podle mne byla lumpárna dohodnout „vracení majetku“.
No, když už jsme tak velkorysí, že církvi darujeme
majetek nás všech, je na místě alespoň jeho zdanění.

PS: Ocenila bych, kdyby se k tomu politici „postavili čelem“
a vysvětlili nám, proč se rozhodli církvi věnovat nějaký majetek.

Brala bych, kdyby se stát rozhodl církvi při oddělení církví od státu
usnadnit počáteční financování. Ale „oblbování“ neberu.

Další odpovědi
Drap

Toto ale neni zdanění náhrad. Pokud máte vzájemnou smlouvu u uznání 10 tisíc, tak neni o čem mluvit a zaplatí 10tis.

Edison

To není zdanění náhrady. Zdaněním náhrad se rozumí zdnanění státem např. náhrad za cestovné a stravné a další výdaje, které náleží ze zákona při pracovních cestách. To by se dalo nazvat legálním okrádáním státem.

autacek

Ivzez, třeba když vycházím z toho co se píše ve wikipedii, https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/C%C3%ADrkev­n%C3%AD_resti­tuce_v_%C4%8Ces­ku tak tomu nemám důvod nevěřit.

Jinou věcí ovšem pochopitelně je, kterak církev ke svému majetku obecně přišla, z milodarů to asi tak úplně nebylo. Tak že více méně v ateistickém národě, jako je ČR, toto téma musí zákonitě vyvolávat polemiku.

ivzez

Ještě jeden odkaz:
https://www.mkcr­.cz/doc/cms_li­brary/pyvloha-z-8-srovn-nv-posudk-_8230_-parlamentnvm-institutem-1325.doc

ivzez

Mrkněte zřeba sem → Evangelická církev má dostat 2 miliardy, ale neví za co, protože jí nebylo téměř nic odňato a to, co bylo, uži jí bylo vráceno…

ivzez

Zapomněla jsem odkaz: https://www.par­lamentnilisty­.cz/zpravy/Evan­gelicky-farar-Restituce-jsou-divne-Nam-vraci-miliardy-a-nevime-za-co-242544