Lotr2008

Je závislost na mobilu vážná nemoc?

Tahle nemoc je mezi dnešní mládeží rošířená tak moc, že čest vyjímkám. Má vnoučata jsou díkybohu ještě celkem normální, ale co tak slýchám z jejich školy, tak tam ty krámy z rukou nepustí ani na samotné vyučovací hodině a to už je podle mě opravdu vážné a ty lidi by se měli jít léčit, tohle není normální.

Odpovědi
Rokio

Není tak hrozná jako závislost na alkoholu a cigaretách. Látkové závislosti jsou horší.

Drap

Co je to vážné? Je to závislost jako každá jiná a kterou je možno léčit.

elkon

Každá závislost je škodlivá.

Filip84

Každá závislost může být nemocí, každá nemoc může být vážná.

Zase, to co popisuješ, je nějaká Tvoje představa, zjednodušená, okleštěná, zformátovaná do „škatulky“, kterou jsi jí dopředu připravil.

Je to úplně stejné, jako se vším. Dneska ti fakani ty placaté krámy, prostě a jednoduše, mít musí. Je jen na rodičích, jak nastaví rodičovskou kontrolu, pravidla, že třeba když se jí, nebo pracuje, placatý přístroj leží tam a tam. Rozumný rodič nastaví rozumná pravidla, debil nenastaví žádná, nebo debilní. Jako u všeho, a se vším. 🙂

VaclavZeman

Ja jsem zase zavisly na jidle. Vy snad ne? Dekuju.

cappuccino

Znam holcicku, kterou rodice od jejich 3 let zabavovali tim, ze ji dali mobil, at si pousti pohadky. Holcicka mela plny pokoj hracek, ale nikdy si nehrala, nemalovala, nechtela chodit ven atd. Ted je ve 2. tride a ma velike problemy s ucenim. Ted ji vlaci po doktorech. Chudak dite.
Nejsem proti mobilum pro deti, ale musi se nastavit urcite hranice.