autacek

Je za důchodce považován i člověk v důchodovém věku, který žádný důchod nepobírá?

A pokud ne, jak se správně, jedním slovem, nazývá taková osoba?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… důchodce je penzista >>> pobírá penzi … a nemusí bejt zrovinka starej, stačí invalidní, vdovský, sirotčí (hle i batole může bejt důchodcem) …
… důchodce může bejt i rentiér >>>> pobírá rentu
… důchodce bez důchodu je senior …

Další odpovědi
Lamalam

Důchodce je člověk, který nepracuje, ale pobírá nějaký důchod. Věk nehraje roli.

da ny

Člověk v důchodovém věku je ve stádiu ranného stáří,
Tedy jedním slovem: senior, případně pracující senior. 🙂

Málokterý, pracující senior/důchodce se nechá připravit o možnost dvojího příjmu (penze + mzda či plat).

ivzez

Ne.
Důchodce je člověk pobírající nějaký druh důchodu nebo renty.

quentos

Lamalam: … takže pracující důchodci se mezi důchodce nepočítají?

Lamalam

Pobírají důchod? Pokud ano, patří mezi důchodce.