bolak

Je důchodce rentiér?

michalds: Máme tady dva a půl milionu rentiérů a voni si furt stěžujou, jak se maj špatně 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Totiž slovo renta pochází z italštiny, znamená důchod.

I u nás se v minulosti slovo renta používalo pro důchod, ale nevím, do které doby.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=renta

Význam slova renta dnes = pravidelný bezpracný důchod z vlastnictví půdy, cenných papírů, akcií apod.

Takže důchodce může být rentiér, pokud bere rentu třeba z toho, že si sjednal starobní pojištění, nebo z důvodů uvedených výš.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… může i být, ale důchodce je především penzista, jelikož pobírá penzi …

Drap

Pokud bere k penzi rentu, je rentiér

Kepler

Není. Důchodce pobírá důchod (penzi) od státu na základě svého předchozího důchodového pojištění, který státu dříve platil. Rentiér dostává pravidelnou výplatu od jiných, zřejmě soukromých zdrojů.

briketka10

Není.
Pokud by uložil peníze z dědictví, nebo výhry do banky.
Potom by mohl být rentiérem.

Co dělá rentiér?
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-dela-rentier#discussion

michalds

Ten bolak musí být vtipálek :)

bolak: to je pravda, v Rusku žijí na hranici bídy

bolak

A penze není renta? Mně to přijde, když někdo platí sociální pojištění aby později dostával důchod, že je to taky investice nebo ne?

Mc Merkurion

… renta je výsluha, nebo třeba dividendy z účtů, z investic, ne penze …