Lukyn0

Je Win XP x64 náročnéjší méně než W7/8 x64?

Může někdo kdo se vyzná a je v přehledu říct, zda je Win XP x64 méně náročný na HW než W7/8 x64? Jde mi hlavné o hry, jelikož mi je nejvíc brzdí procesor a tak méně náročnějším OS bych chtěl přidat výkon k hrám. Co se týče kompatibilních ovladačů na XP x64, to problém není.

Nejlepší odpověď
Bedy

Za prvé každý zkušenější člověk ví, že Windows XP x64 vychází z Windows Server 2003 x64 a ne Windows XP x86 jak se tu někdo mylně snaží naznačit a tam jsou ty požadavky trošku náročnější.

Za druhé minimální požadavky jsou požadavky nutné pro rozběhnutí systému a ty se mohou lišit od tzv. doporučených požadavků – tedy to jsou požadavky, aby ten systém byl použitelný. A Windows XP se 128 MB RAM použitelná nejsou a už vůbec ne v 64bitové verzi.

Jako co se týká náročnosti, Windows XP budou asi méně náročná, ale jak říkám – brzo od nich utečete, navíc nemají oficiální češtinu, ale pouze neoficiální, vycházející z Windows Server 2003 a mnohdy s tím je problém.

Nu a konečně za třetí – Windows XP x64 nejsou vyladěná, je to takový spíš hokus-pokus ze strany Microsoftu, s tímto systémem nemám moc dobré zkušenosti, doporučil bych Windows 7 a prostě povypínat zbytečné služby jako Motivy apod. nebo třeba aspon vypnout Windows Aero a podobné blbůstky.

A osobně si myslím, že pro slabší počítač je určitě výhodnější 32bitový systém, nemá-li to minimálně 6GB RAM – to je taková moje obecná zkušenost.
Ze zkušeností vím, že i 64bity jsou problematičtější – řada aplikací není v 64bitové verzi a mnohdy jsou problémy se zpětnou kompatibilitou a mnohdy 64bitové aplikace nejsou doladěné a jsou s nimi problémy, například 64bitový Microsoft Office na 64bitovém systému běží „hůř“ jak 32bitový.

Další odpovědi
badisko

dost podstatnej rozdil …:D xp jsou opravdu mene narocne …

windows 7…
32bitový (x86) nebo 64bitový (x64) procesor s frekvencí 1 gigahertz (GHz) nebo vyšší
1 gigabajt (GB) paměti RAM (32bitový systém) nebo 2 GB paměti RAM (64bitový systém)
16 GB volného místa na disku (32bitový systém) nebo 20 GB (64bitový systém)
Grafické zařízení DirectX 9 s ovladačem WDDM 1.0 nebo vyšším

zdroj; http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows7/pro­ducts/system-requirements

Windows XP..
Procesor Pentium s frekvencí 233 MHz nebo rychlejší (doporučuje se 300 MHz),
alespoň 64 MB paměti RAM (doporučuje se 128 MB),
alespoň 1,5 GB volného místa na pevném disku,
jednotka CD-ROM nebo DVD-ROM,
klávesnice a myš Microsoft nebo jiné kompatibilní polohovací zařízení,
grafický adaptér a monitor s rozlišením Super VGA (800 × 600) nebo vyšším,
zvuková karta,

zdroj ..http://suppor­t.microsoft.com/kb/3148­65/cs

spis jsi mel napsat co mas za PC a co by jsme ti doporucili ..:D vzdy muse byt problem s ovladaci a ne ze ne …
Doplňuji:
pokud mas stolni tak bych spis pridal chlazeni a budto koupil silnejsi komponenty nebo pretaktoval > ..grafickou kartu ..>procesor <…a operacni pamet ..<..pokud mas notebook ..tak bych popremyslel nad koupi nove masiny kdyz jses ten hrac ..ikdyz notebooky nejsou urcene pro hrani vsude o tom pisou ze ano ..ale vetsina fakt neni ..taktovani je tam mozne minimalne z duvodu nedostatecneho chlazeni ..:D ..jinak vyzkouset to muzes ne ?..zkus tam narvat XPcka kdyz to pofacha tak dobry a kdyz ne tak se vratiz Z5 k windows 7…

Michal Kole

Zhruba tak stejně.

Hlavě W7/8 má modernější kód lépe optimalizovanější pro nový hardware a hlavně bezpečnější.