martinecek2

Je výplata na účet cizí osoby v rámci DPP problém?

Zaměstnavatel posílá peníze na účet, který v rámci smlouvy je uveden. Nicméně není veden na mé jméno, mohu z tohoto mít problémy např. u finančního úřadu? Nikde jsem se nedostal k správným informacím z kterých vycházet :-/

Nejlepší odpověď
ivzez

Mzdy/plat či odměna se vyplácí na pracovišti nebo ji může
zaměstnavatel zasílat na účet, který mu sdělí zaměstnanec.

S FÚ problémy mít nemůžete (daň strhává a odvvádí zaměstnavatel).
Problém může vzniknout v případě, že Vám příjemce výplatu zapře.

Další odpovědi
jáára

Si můžeš určit účet jakej chceš. Taky používám cizí…

autacek

Zajímavý dotaz. Peníze si můžete nechat posílat kam chcete, ovšem teoreticky by mohl nastat problém se zdaněním těch peněz u jejich fyzického příjemce.