mardwina

Je vůbec šance zažádat s úspěchem o změnu exekuce na plat na změnu strhávání částky jen z účtu dlužníka?

Doplňuji:
…jde mi spíše o to,že nastupuji do nového zaměstnání a nerada bych,abych měla exekuci na plat.Myslíte že tento důvod by pomohl při posouzení vyřízení žádosti.Splácet dluh z účtu nebude problém,chodí mi pravidelné částky pro splacení dluhu.

Nejlepší odpověď
anonym

Myslim ze ne .. na uctu muzou penize nekdy byt a nekdy take nemusi. Plat je ale jistota . Vyjde to nastejno. Je preci jedno , jestli se castka bude strhavat z vyplaty , a nebo den pote z uctu. -iv-
Po doplneni : To ale pro ne neni " duvod " , ze jdete do noveho zamestnani. Vam je to sice neprijemne , ale jim ne.
I tak zkuste si tam dojit a rict jim to tak , jak to je. Pokud mate nejake penize nasporene , zaplatila bych alespon cast dluhu. Ulevi se vam. -iv-

Další odpovědi
hanulka11

to se těžko posoudí ale čím dřív to splatíš tím je to lepší – já bych se tam osobně zastavila a řešila to na místě a pokud máš hotovost zaplatila bych to…protože částka stále narůstá
Doplňuji:
hlavně si ohlídejte aby za vás platil pravidelně částku jakou má odvádět -
a to že máte exekuci stejně neutajíte

fablen

Pokud nastupujete do nového zaměstnání, tak dosavadní exekuci máte stejně napsanou v potvrzení o zaměstnání (tzv. zápočtový list) a nový zaměstnavatel se to takto dozví.

Kontaktujte exekutorský úřad, který Vás má na starosti. Nový zaměstnavatel se musí řídit exekučním příkazem, který obdrží a strhávat Vám přesně vypočtenou částku. Tu potom posílá na účet exekutorského úřadu. Zkusit zažádat můžete, ale obávám se, že to bude bez úspěchu a nepůjde to.

Tato situace se měla řešit dříve – s Vaším věřitelem a nikoliv až nyní – s exekutorským úřadem.

terry

Šance je vždy, i když někdy (někdy často ☹ ), mizivá. Ale naděje umírá poslední. A za zkoušku (žádost) nic nedáš.