KristovaNoha

Je vůbec možné, aby něco zmizelo úplně, nebo se to jen věčně rozpadá?

Když se něco rozpadne časem na menší části a to zase na menší části, je vůbec možné, aby i tyto části úplně beze stopy zmizely?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda znáte zákony dialektiky.

Někde něco ubude, jinde přibude. Kameny se rozpadnou třeba na drobné kamínky, dokonce až písek. Jde o pohled filosofický., Nic nezaniklo, jen se přeměnilo.

Nic neubude, ani nepřibude, jen se kvantita změní v kvalitu.

Třeba led, když taje, změní své skupenství. Když se voda vaří, vznikne pára. Opět nic nezaniklo, jen se změnilo v jinou kvalitu. Tak je to se vším.

Vše souvisí s něčím.

V odkazu to máte vysvětlené.

http://www.sds­.cz/docs/prec­tete/eknihy/dp/dp05­.htm

Jde o zákon změny kvantity v kvalitu.

"Všechny kvalitativní rozdíly v přírodě se zakládají buď na rozdílném chemickém složení, nebo na rozdílných množstvích, resp. formách pohybu (energie), nebo-jak tomu většinou bývá na obou.

Bez přidání, resp. ubrání hmoty nebo pohybu, to jest bez kvantitativní změny určitého tělesa nelze tedy změnit jeho kvalitu"

Další odpovědi
aliendrone

Mno, nejzazší nám známý konec destrukce je „horizont událost"í, černá díra zkrátka "rozšmelcuje“ VŠECHNO! Ovšem pozor! Zmizet něco „úplně“ pravděpodobně neumí nechat ani ona. Po objektu který sestoupí pod horizont VŽDY zůstane informace o něm „zafixovaná“ právě horizontem, tzv. „holografické plátno“. To je na dlouhý pokec. :)

Kepler

Nexistuje nic, co by zmizelo úplně, ale zákon entropie tomu fandí. Z živého orgnismu se stávají fosílie, z nich pak horniny. Z vysoce organizovaného materiálu se zákonitě stávají sutiny.

led

annas, „Třeba led, když taje, změní své skupenství.“
Pssst! neprezrádzajte aliendronovi tajomstvá môjho putovania pomocou čarov.

annas

led,

nebudete věřit, ale způsobila asociace.:)) Záleží na tom, zda se dotyčný objeví a uvědomí si vaše t tajemství.

led

a to som sa pokúšala zneviditelniť používaním češtiny.

annas

Myslím si, že určitě pochopí.

aliendrone

annas, led>>> Já to chápu – omezení pohybu osob a karanténní opatření způsobila dojemný, leč falešný pocit bezpečí před velikonočním zúčtováním s ženami příkoří mužům celoročně páchajícím! ;) :)

Takže spanilé princezny (kterým evidentně otrnulo), mám pro Vás NOVINKU! Aliendrone strašlivý (bububu!) je známý tím, že vyhlášky a nařízení má zpravidla ÚPLNĚ NA HÁKU!

Takže na BRZKOU shledanou se těší aliendrone!

PS – Nemusíte mít nočí můry, slibuji že s Vámi budu zacházet jak si zasloužíte, tedy jako květinkami! Co to obnáší doufám VÍTE! ;) :D :D