Complex

Je více nekompromisní mít něco na háku, nebo na salámu?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď.

Přiznávám, že neznám spojení mít něco na salámu. Proto jsem se podívala do SNČ (s. 361).

Jde o lidi, kteří nemají o něco zájem. V poslední době jsou to ti, kteří nemají zájem o určitou nabízenou práci, tedy jsou tzv. salámisté.

Původ spojení – původ z vojenského slangu, kde se tradovala vulgární asociace „mít na penisu“, podobně jako mít na háku.

Mít na háku = nedělat si s něčím starosti, hodit za hlavu. Užívá se např. u studentů – matematiku mám na háku, ale víc než za tři mně nedá.

Pokud obě úsloví srovnám, dá se brát takto – mohu mít o práci zájem, ale nedaří se mně jilsehnat, – vyjde to, nebo nevyjde?: Mám to na háku. .

Nemám o práci zájem, i když mám dost nabídek, kašlu na to. – jsem „salámista“ .

Zda je to nekompromisní?: Myslím si, že občas někdo najde kompromis a ustoupí. Nikdy neříkej nikdy.

Další odpovědi
Mp2

Jiná odpověď.

Já ti dám příklady z praxe..

Když v práci odcházejí zakázky, vím, že jsou v pořádku a že se k tomu nemusí už nikdo vracet. Bez toho, aby to někdo kontroloval to může odejít.. Říkám, že to mám na háku.

Když vidím, že si kolega nechá penéženku a telefon u okna, kam mu může kdykoliv někdo skrz mříži z ulice strčit ruku a peníze i telefon mu vzít… A kolega se chová jako idiot, bonzuje na lidi něco, co není pravda, aby se jevil v lepším světle..
Já tuto skutečnost přehlídnu a prostě dělám, že to nevidím.
Už mu 2× peněženka zmizela.. A vždy vinil své kolegy, i když na kameře bylo vidět, že u něj nikdo jiný nebyl.. A k oknu kamera nevidí.. Prostě to mám na salámu..
Ať si někdo přilepší, na blbovi.. Já mu to kolikrát řikal, radši jsem si to i fotil, až zase přijede policie, avy nevinil nikoho z firmy..

:)