Avatar uživatele
Complex

Je více nekompromisní mít něco na háku, nebo na salámu?

Hlasujte v anketě

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1861 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jiná odpověď.

Přiznávám, že neznám spojení mít něco na salámu. Proto jsem se podívala do SNČ (s. 361).

Jde o lidi, kteří nemají o něco zájem. V poslední době jsou to ti, kteří nemají zájem o určitou nabízenou práci, tedy jsou tzv. salámisté.

Původ spojení – původ z vojenského slangu, kde se tradovala vulgární asociace „mít na penisu“, podobně jako mít na háku.

Mít na háku = nedělat si s něčím starosti, hodit za hlavu. Užívá se např. u studentů – matematiku mám na háku, ale víc než za tři mně nedá.

Pokud obě úsloví srovnám, dá se brát takto – mohu mít o práci zájem, ale nedaří se mně jilsehnat, – vyjde to, nebo nevyjde?: Mám to na háku. .

Nemám o práci zájem, i když mám dost nabídek, kašlu na to. – jsem „salámista“ .

Zda je to nekompromisní?: Myslím si, že občas někdo najde kompromis a ustoupí. Nikdy neříkej nikdy.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mp2

Jiná odpověď.

Já ti dám příklady z praxe..

Když v práci odcházejí zakázky, vím, že jsou v pořádku a že se k tomu nemusí už nikdo vracet. Bez toho, aby to někdo kontroloval to může odejít.. Říkám, že to mám na háku.

Když vidím, že si kolega nechá penéženku a telefon u okna, kam mu může kdykoliv někdo skrz mříži z ulice strčit ruku a peníze i telefon mu vzít… A kolega se chová jako idiot, bonzuje na lidi něco, co není pravda, aby se jevil v lepším světle..
Já tuto skutečnost přehlídnu a prostě dělám, že to nevidím.
Už mu 2× peněženka zmizela.. A vždy vinil své kolegy, i když na kameře bylo vidět, že u něj nikdo jiný nebyl.. A k oknu kamera nevidí.. Prostě to mám na salámu..
Ať si někdo přilepší, na blbovi.. Já mu to kolikrát řikal, radši jsem si to i fotil, až zase přijede policie, avy nevinil nikoho z firmy..

:)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek