Avatar uživatele
Nassin

Je vhodnější používat při venčení psa obojek, nebo šráky (postroje)?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1095 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mohl jste mít odpovědi od odborníka hned, pokud byste využil Google.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Desensk%C3%BD%2C+­+ps%C3%AD+porad­na+&client=fi­refox-b-d&ei=L9KHYN-1Dq7hkgX68LfI­Ag&oq=Desensk%C3%BD%2C+­+ps%C3%AD+porad­na+&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6E­AwyBggAEBYQHjIG­CAAQFhAeOgcIAB­BHELADOgIIADo­ICAAQxwEQrwE6BQgA­EMkDOgkIABDJA­xAWEB46BQghEKA­BUNkrWOxcYPJxa­AZwAngAgAGRAYg­B5A6SAQQwLjE2mA­EAoAEBqgEHZ3dzLXdpes­gBCMABAQ&scli­ent=gws-wiz&ved=0ahUKE­wifiaW3h57wAh­WusKQKHXr4DSkQ4­dUDCA0

Občas jsem sledovala v TV pořad Kočka není pes.

O převýchově psů radí psí psycholog Desenský. Viděla jsem, jak lze naučit psa vodit na vodítku tak, aby ho obojek „neškrtil“, netahal pána, nevšímal si štěkajících psů atd. Když postroj, tak pro malého psa.

Myslím si, že dotyčný ví, co psům vyhovuje. U většiny majitelů rozhoduje pes, nikoliv pán. Z toho plyne, že neposlouchají a majitel jim zbytečně ubližuje tím, že je tahá.

Dotaz: Je pro psa lepší postroj nebo jen vodítko?“

Odpovídá: Rudolf Desenský: „Raději mám pevný kožený, nestahovací obojek a klasické vodítko.“

https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/104350494­55-dobre-rano/414236100­071023/chat/4720-rudolf-desensky/

Desenský -„Postroje jsou dobré na tahání, obojky na vodění.“

„Chce to taky naučit se zacházet s vodítkem, pak je po problému. Jak se píše tady, karabina pod krkem, dodržovat prověšené vodítko atd.“
--

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud pes poslechne na slovo a nic ho nerozhodí, tak klidně postroj, Jinak je lépe ovladatelný na obojku. Používání postrojů je v podstatě novodobý zvyk, který nem žádné opodstatnění. Proto je také často vidět jak psi vodí pány a ne naopak, jak by to mělo být. Postroj se primárně používal v tahu a při stopování. Ovšem v obou případech by měl být pes dokonale ovladatelný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Postrojek méně namáhá tělo, protože se tah rozloží na větší plochu. Zatímco obojek psa v podstatě přiškrtí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Vidím to tak, že postroj je vhodnější na velké psy. Obojek je v pohodě, nejvíc se mi líbí takové ty dlouhé samonavíjecí lanka přidělané na obojku. Do těch se pes nezamotá a může získat daleko větší volnost v očuchávání a značkování všeho možného. Samozřejmě jen v místech, kde je to jde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Ametyst

Drape, přesně naopak. 🙂

před 1095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ametyst,

Drap má pravdu. Stejně jako psí psycholog Desenský.

před 1095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

Drape, už jsi vedl psa na obojku nebo v postrojích? Když je vodítko upevněné na obojku, rádo se do něj pes zamotá, u postrojů nikoliv.

před 1095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Pes se do vodítka zamotá pouze tehdy, pokud jsem psa nenaučil chodit. Pokud je ovladatelný, tak se nezamotá.

před 1095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Nassin:Tak. A když pes táhne, na obojku se škrtí. Postroj je bezpečný pro oba.:-)

před 1095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Mně se ještě nikdy pes do vodítka ani vodítko samotné na obojku nezamotal.

před 1095 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek