Nassin

Je vhodnější používat při venčení psa obojek, nebo šráky (postroje)?

Nejlepší odpověď
annas

Mohl jste mít odpovědi od odborníka hned, pokud byste využil Google.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Desensk%C3%BD%2C+­+ps%C3%AD+porad­na+&client=fi­refox-b-d&ei=L9KHYN-1Dq7hkgX68LfI­Ag&oq=Desensk%C3%BD%2C+­+ps%C3%AD+porad­na+&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6E­AwyBggAEBYQHjIG­CAAQFhAeOgcIAB­BHELADOgIIADo­ICAAQxwEQrwE6BQgA­EMkDOgkIABDJA­xAWEB46BQghEKA­BUNkrWOxcYPJxa­AZwAngAgAGRAYg­B5A6SAQQwLjE2mA­EAoAEBqgEHZ3dzLXdpes­gBCMABAQ&scli­ent=gws-wiz&ved=0ahUKE­wifiaW3h57wAh­WusKQKHXr4DSkQ4­dUDCA0

Občas jsem sledovala v TV pořad Kočka není pes.

O převýchově psů radí psí psycholog Desenský. Viděla jsem, jak lze naučit psa vodit na vodítku tak, aby ho obojek „neškrtil“, netahal pána, nevšímal si štěkajících psů atd. Když postroj, tak pro malého psa.

Myslím si, že dotyčný ví, co psům vyhovuje. U většiny majitelů rozhoduje pes, nikoliv pán. Z toho plyne, že neposlouchají a majitel jim zbytečně ubližuje tím, že je tahá.

Dotaz: Je pro psa lepší postroj nebo jen vodítko?“

Odpovídá: Rudolf Desenský: „Raději mám pevný kožený, nestahovací obojek a klasické vodítko.“

https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/104350494­55-dobre-rano/414236100­071023/chat/4720-rudolf-desensky/

Desenský -„Postroje jsou dobré na tahání, obojky na vodění.“

„Chce to taky naučit se zacházet s vodítkem, pak je po problému. Jak se píše tady, karabina pod krkem, dodržovat prověšené vodítko atd.“
--

Další odpovědi
Drap

Pokud pes poslechne na slovo a nic ho nerozhodí, tak klidně postroj, Jinak je lépe ovladatelný na obojku. Používání postrojů je v podstatě novodobý zvyk, který nem žádné opodstatnění. Proto je také často vidět jak psi vodí pány a ne naopak, jak by to mělo být. Postroj se primárně používal v tahu a při stopování. Ovšem v obou případech by měl být pes dokonale ovladatelný.

elkon

Postrojek méně namáhá tělo, protože se tah rozloží na větší plochu. Zatímco obojek psa v podstatě přiškrtí.

Kepler

Vidím to tak, že postroj je vhodnější na velké psy. Obojek je v pohodě, nejvíc se mi líbí takové ty dlouhé samonavíjecí lanka přidělané na obojku. Do těch se pes nezamotá a může získat daleko větší volnost v očuchávání a značkování všeho možného. Samozřejmě jen v místech, kde je to jde.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Drape, přesně naopak. 🙂

annas

Ametyst,

Drap má pravdu. Stejně jako psí psycholog Desenský.

Nassin

Drape, už jsi vedl psa na obojku nebo v postrojích? Když je vodítko upevněné na obojku, rádo se do něj pes zamotá, u postrojů nikoliv.

Drap

Pes se do vodítka zamotá pouze tehdy, pokud jsem psa nenaučil chodit. Pokud je ovladatelný, tak se nezamotá.

Ametyst

Nassin:Tak. A když pes táhne, na obojku se škrtí. Postroj je bezpečný pro oba.:-)

nyjono

Mně se ještě nikdy pes do vodítka ani vodítko samotné na obojku nezamotal.