Je vhodné po pozdravu v emailu se představit?

Dobrý den, chci se zeptat, zda je slušností, když někomu píšu a sháním nějaké podklady k „práci“ SE představit a poté uvést, proč píšu a co po dané osobě chci..např.
Dobrý den,
jsem jsem studentka prvního ročníku té a té školy…píšu ohledně …? Je to vhodné? děkuji

Nejlepší odpověď
annas

V mailu se pozdrav neuvádí, jen oslovení.

Několikrát se již objevili i na Odpovědích.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pozdrav-a-osloveni-v-dopise-mailu-carky

Povšechný pozdrav Dobrý den, který se značně rozšířil v e-mailové korespondenci, je v písemném styku považován za familiární. Hodí se pro styk osobní, telefonický a pro korespondenci neformální, neoficiální a vnitřní (např. s kolegy). Oficiální dopis je vhodné začít oslovením v 5. pádě,

Samozřejmě že musíte vysvětlit, co potřebujete, kdo jste atd. V závěru mailu poděkujete a vysvovíte přesvědčení, že vám vyhoví – něco v tom smyslu.
Doplňuji:
Bližši podrobnosti v odkazu, z něhož jsem část citovala.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=850

Oslovení „dobrý den“ v e-mailu – příspěvek Martina Proška z Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR.

Dobrý den . " první řadě jde o pozdrav, který se používá v mluvené řeči. V řeči psané, konkrétně v korespondenci určené konkrétní osobě či konkrétním osobám, jsme byli do nástupu e-mailové komunikace zvyklí užívat oslovení.

Já bych v oficiálních e-mailech zůstal u oslovení typu vážený pane inženýre, vážený pane Nováku, vážený pane starosto apod. Působí o dost zdvořilejším dojmem, i když pozdrav dobrý den sám o sobě pochopitelně nemůžeme považovat za nezdvořilý. Ale stále je u něj přece jen znát jeho „mluvený“ původ. "

http://www.roz­hlas.cz/plzen/do­porucujeme/_zpra­va/osloveni-dobry-den-v-emailu--1302643

Další odpovědi
anonym

Jistěže – jestliže chceš něco po někom, kdo tě nezná, je velmi vhodné uvést – kdo jsi, co chceš a proč to chceš.

ivzez

Norma je věc jedna, zdravý rozum druhá.

Normy by neměly lidi svazovat, ale měly by jim sloužit.
Stejně jako se vyvíjí jazyk a mění se vyjadřování lidí,
by se novým potřebám měly přizpůsobovat i normy.

Vyjadřovat přesvědčení, že druhá strana udělá, co po ní
žádám/e (že mi/nám vyhoví), je zastaralé a manipulativní.

Pokud chci něčeho dosáhnout, musím dopis napsat tak,
aby zaujal, aby se dobře četl a aby i dobře dobře vypadal
(tzn., že i dopis o jednom odstavci je potřeba na stránku
rozvrhnout na celou stránku – tedy jinak,
než předepisuje zastaralá norma).

PS:

Na té ZŠ samozřejmě měli pravdu.

A zaplať pánbůh, že studentky a absolventky OA
jsem schopny používat vlastní hlavu a vyjadřovat
se rozumněji, než nařizuje zkostnatělá norma.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

ivzez

Jinak opisování Vám jde výborně. Jen by podle mne neškodila trocha nadhledu a naučit se vnímat souvislosti.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

ivzez

To bylo míněno obecně.
Málokdy zde čtu Váš vlastní text
názor nebo pohled …

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

ivzez

Annas, už několokrát jsem si všimla, že lidi nesouhlasící s Vašimi názory a informacemi osočujete z nepochopení a neporozumění. Soudíte snad ostatní podle sebe?

A nebojte se, normu znám dobře.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

ivzez

Já bych se vracela, ale zapadnou mi tu.
Další den už je většinou nenajdu.

Dochy

Annas: Nejsem si jist, co přesně myslíš tím „…vysvovíte přesvědčení, že vám vyhoví – něco v tom smyslu.“
Ale před v té době rozšířenou a až zneužívanou frází „…předem děkuji za kladné vyřízení…“ nás varovali už na základce.

K oslovení: souhlasím. Ale zpravidla oslovení jménem používám jen pro lidi, se kterými mám opravdu jen úřední vztah a znám je prakticky jen tím jménem (pak používám prakticky z donucení)… Jinak přestože vím, že to není v pořádku, mám k oslovování jménem nějakej blok a volně používám zas jen u lidí, které znám opravdu hodně dobře…

annas

Příspěvek smazán administrátorem.