Jak oslovíme v dopise člověka s titulem Ph.D.?

Oslovení a tituly -jak oslovovat lidé s tituly

Odpovědi
Nuk nuk

Pokud chcete titul použít jako součást oslovení, pak v tomto případě by to bylo „pane doktore/ paní doktorko +jméno“. Je nutnné si uvědomit, že doktor není jen lékař.
Ostatní tituly: ing. – pane inženýre/ paní inženýrko + jméno; Mgr. – pane magistře/paní magistro + jméno. Ostatní tituly se obvykle v oslovení nepoužívají (např kadnidát věd apod.) ty se používají pouze při představování dotyčné osoby někomu třetímu nebo na akcích, na nichž je to opravdu důležité.