Rokio

Je větší propast mezi člověkem a psem, nebo mezi psem a mouchou?

Nedělám si teď švandu. Docela mě to zajímá.

Slovo propast myslím jako rozdíl, a to hlavně v intelektu a ve společenském významu/výši postavení ve společnosti.

Odpovědi
df

Je to postaveno asi takhle. Dle Dr. Hawkinse má pes úroveň vědomí okolo 250 jednotek, člověk v průměru kolem 150. A moucha nevím. Takže ještě máme co pracovat, abychom to dotáhli na úroveň vědomí psů. Jinak jsme na Zemi nejvýše postaveným tvorem, neboli nejdokonalejším. Na samém vrcholu. Je v nás božská jiskra. To nám umožňuje svobodně tvořit, na rozdíl od okolní přírody a fauny, která podléhá jen nutnosti

Drap

Stejná otázka by byla. Co je větší, hruška nebo jablko? Jak chceš porovnávat neporovnatelné.

elkon

Když někdo položí takový dotaz, tak je jasné, že jeho mozek a mozek psa jsou si podobné.