kiticka951

Je velký rozdíl mezi němčinou v německu a rakousku?

Nejlepší odpověď
baghira

Řekl bych, že ještě menší než mezi češtinou a slovenštinou, spíš bych to přirovnal k „české“ a „moravské“ češtině (aspoň pokud se pohybujeme v oblasti spisovného jazyka – rozdíly v nářečích jsou samozřejmě o dost výraznější).

Zdroj: www.atingo.eu/dow­nload/sk/rozdi­ly_de.pdf

Další odpovědi
chudst

Neni. Je to stejny jazyk – pouze jine dialekty. Stejne jako je tomu v Nemecku – pokud Nemec ze severu spusti nemeckym dialektem Nemci z jihu, tak tomu dotycny nerozumi.

Rakouska a Nemecka oficialni nemcina se lisi sama o sobe pouze v drobnostech (vyslovnosti nekterych slovicek, rakusaci temer nepouzivaji ono francouzske „r“, zatimco nemci casto, apod).

Edit: Jak rika baghira – lisi se to zhruba o neco malo vic, nez treba cesi a moravaci.

Mad

Němec ze severu se s Bavorákem z jihu nedomluví.Bavorák se nedomluví ani s Rakušanem.Koukám se na německou televizi, vysílání z Bavor a jedou tam titulky s německým překladem! A to nemluvím o švábech a dialektech z dalších spolkových zemí.

arygnoc

asi jako mezi češtinou a slovenštinou nebo mezi ruštinou a ukrajinštinou.
Je to jiný jazyk (přízvuk, slovní zásoba).