Rokio

Je vandalismus vždy úmyslné protiprávní jednání, nebo může být způsobeno i nedbalostně?

Pokud někdo něco rozbije a neudělá to schválně, jedná se o vandalismus?

Nejlepší odpověď
Dochy

Vandalismus je podle mně úmyslný čin.

Další odpovědi
marci1

Jako vandalismus se označuje SVÉVOLNÉ poškozování a ničení veřejného i soukromého majetku či podobných statků, které nepřinášejí pachateli žádné materiální obohacení a pro které pachatel zpravidla nemá žádný motiv – většinou tak koná jen pro vlastní potěšení či pro potřebu odreagovat se. Často k němu dochází pod vlivem alkoholu nebo jiných drog. 🙂
Wiki

Drap

Nelze bez konkretního případu posoudit. Vandalismus nesouvisí s nedbalostí.