lenka.seda

Je v dnešní době dobré být učitelkou? (konkrétně MŠ)

Příští rok dělám přijímačky, a chci jít na střední pedagogickou, protože hodně ráda pracuji s dětmi… 🙂 Konkrétně chci učit v MŠ nebo být chůva, jenže ty už dneska nikdo nepotřebuje, a já navíc mám radši malé děti, ty větší jsou drzé… :-/ Jenže třeba taťka si myslí, že než bych vystudovala, tak už mi bude tohle vzdělání na nic… Mamka zase tvrdí, že na učení jde už v dnešní době málo lidí, a tak že budu mít vysoký plat… U nás všichni jdou na obchodku, hotelovku, pár lidí na policejní nebo vojenskou… Já bych prostě chtěla pracovat s dětmi… Ale vyplatí se to dneska ještě?

Nejlepší odpověď
Lucijej

No obecně střední pedagogická škola nic moc, chtělo by to pak ještě pokračovat na vejšku, aspoň na bakalářský obor, vzhledem k tomu, že v mateřinkách už vyžadují VŠ.
A jestli se to vyplatí......děti budou vždycky a vždycky je bude potřeba pohlídat, k tomu by byla dobrá průprava během školy vycstovat do zahraničí jako au pair.(na střední až ve střeťáku, většinou chtějí už plnoleté chůvy). Kamarádka to takhle udělala – na rok odjela jako au pair, pak se vrátila dodělat si maturu a poté zas jela zpět do zahraničí, kde vystudovala vejšku a teď tam pracuje a je za vodou.

Další odpovědi
jmhad

Pokud máš vztah k malým dětem,tak ano.A dnes už jsou i rodiny,které si pořizují domů chůvu,aby se i žena mohla věnovat svému zaměstnání.Ale nezbohatneš.Na škole mají kantoři více

Sůwa

Dobrá je každá práce, která je pro člověka nejen zaměstnáním, ale i láskou. Peníze nejsou v životě nejdůležitější i kdy bez nich se žije špatně, ale v zaměstnání tráví člověk v produktivním věku 1/3 života. Podle toho můžeš zvolit.