Dan007

Je učitel (kantor) veřejná osoba?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Co přesně si představuješ pod pojmem veřejná osoba? Naše právo zná pouze pojem úřední osoba.

Další odpovědi
Kepler

Je znám pojem veřejně činné osoby, zejména v souvislosti s ochranou osobnosti. Za veřejně činné osoby jsou považováni především politici, známí herci, zpěváci, sportovci, moderátoři atd., kteří jsou populární a ve veřejných kruzích všeobecně známí. http://www.prav­niprostor.cz/clan­ky/ustavni-pravo/svoboda-projevu-vs-pravo-na-ochranu-soukromi-u-verejne-cinnych-osob

Dále existuje pojem úřední osoba (před r. 2010 veřejný činitel). Mezi ně patří:
soudce,
státní zástupce,
prezident republiky, poslanec, senátor, člen vlády a ten, kdo zastává funkci v jiném orgánu veřejné moci,
člen zastupitelstva a odpovědný úředník orgánu veřejné moci (např. za jistých okolností i vykonavatel soudního exekutora[6])
příslušník ozbrojených sil, bezpečnostního sboru a strážník obecní policie,
soudní exekutor (v exekučním řízení),
notář (v dědickém řízení),
finanční arbitr a jeho zástupce,
ten, kdo byl ustanoven lesní stráží, stráží přírody, mysliveckou stráží nebo rybářskou stráží.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C3%9A%C5%99ed­n%C3%AD_osoba

Z toho podle mě vyplývá, že učitel mezi ně nepatří.

Kryšpín

Když jej žáčkové občas ponižují, napadají, diskriminují, neb jim nasadí odpadový koš na hlavu, tak pravděpodobně není a do doby neb šlechta provede jakousi ochranu, dlouho v rozvojové zemi nebude. Americká ekonomická organizace označila v březnu L.P. 2017 krásnou Českou republiku za 27 let jako rozvojovou

Klaproth

Záleží na definici pojmu „veřejná osoba“.

zzzzz

ne, je to fyz. osoba