Lucyfer

Je tu někdo, kdo už má věk, ale pigmentové skvrny se mu vyhýbají?

Nebo znáte někoho, kdo je nemá? A je mu už třeba přes padesát…
A nepoužívá SPF!
Dělám si takovou „studii“ sama pro sebe, páč mi to připadá jako blbost… Že by se kůže nedokázala před sluncem nijak chránit a předčasné stárnutí a skvrny nás čekaly zákonitě všechny, pokud se nechráníme (různými SPF produkty, oblečením atd.).

Odpovědi
marci1

Rozhodující není jen věk. Pigmentové skvrny (hyperpigmentaci) způsobuje zvýšená produkce melaninu. Melanin je přírodní pigment, který propůjčuje pokožce, vlasům a očím jejich přirozenou barvu. Nadměrnou tvorbu melaninu mohou vyvolat různé faktory, ale mezi nejdůležitější patří působení slunečního záření, hormonální vlivy, věk a poranění či záněty kůže. 🙂

zjentek

Nesmysl. Ale mluvím za ty, kteří jsou na slunci každý rok, téměř denně, celý život. Pokud někdo vyleze na slunko někde od knih na pět minut 2× týdně za sezonu, tak se potom nesmí divit, že mu slunko škodí. Něco je vždy za něco a nic není zadarmo! Něco musíme ošidit, musíme se rozmyslet, co.

aliendrone

To se asi týká jen fotosenzitivních jedinců, prostě těch, kteří mají pihy již od mládí. Nejsem lékař, je to jen laický názor. :)

elkon

Nemám se sluncem problém, ale je pravda, že v dnešních dobách, kdy nás více trápí ozonová díra, se v době kolem poledne slunci raději vyhnu. Mám i pocit, že slunce pálí více, než např. před třiceti lety. Důkazem jsou i velká sucha, která ničí zemědělství.

Mc Merkurion

… jo …
… chce to ŽÍT a UŽÍVAT života a je vše v pohodě …
… skvrny mám jen občas na ubruse …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lucyfer

Slyšela jsem, že je to od jater.

zjentek

Odpovídám za ty, kteří mají játro čistý. A to je daný právě tím, jak žijeme. Př: pokud se nebudu potit, nebudu se ani dostatečně čistit. V mladším věku ZVLÁŠTĚ DŮLEŽITÉ! A pokud se to už tam zanedbá… jak jsem řekl – nic není ZADARMO. Ani vzdělání. A chci – li něco stůj co stůj, něco jiného ošidím! Ať si myslí kdo chce co chce.