Avatar uživatele
Lucyfer

Je tu někdo, kdo už má věk, ale pigmentové skvrny se mu vyhýbají?

Nebo znáte někoho, kdo je nemá? A je mu už třeba přes padesát…
A nepoužívá SPF!
Dělám si takovou „studii“ sama pro sebe, páč mi to připadá jako blbost… Že by se kůže nedokázala před sluncem nijak chránit a předčasné stárnutí a skvrny nás čekaly zákonitě všechny, pokud se nechráníme (různými SPF produkty, oblečením atd.).

Zajímavá 0 před 1165 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Rozhodující není jen věk. Pigmentové skvrny (hyperpigmentaci) způsobuje zvýšená produkce melaninu. Melanin je přírodní pigment, který propůjčuje pokožce, vlasům a očím jejich přirozenou barvu. Nadměrnou tvorbu melaninu mohou vyvolat různé faktory, ale mezi nejdůležitější patří působení slunečního záření, hormonální vlivy, věk a poranění či záněty kůže. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Nesmysl. Ale mluvím za ty, kteří jsou na slunci každý rok, téměř denně, celý život. Pokud někdo vyleze na slunko někde od knih na pět minut 2× týdně za sezonu, tak se potom nesmí divit, že mu slunko škodí. Něco je vždy za něco a nic není zadarmo! Něco musíme ošidit, musíme se rozmyslet, co.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

To se asi týká jen fotosenzitivních jedinců, prostě těch, kteří mají pihy již od mládí. Nejsem lékař, je to jen laický názor. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nemám se sluncem problém, ale je pravda, že v dnešních dobách, kdy nás více trápí ozonová díra, se v době kolem poledne slunci raději vyhnu. Mám i pocit, že slunce pálí více, než např. před třiceti lety. Důkazem jsou i velká sucha, která ničí zemědělství.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jo …
… chce to ŽÍT a UŽÍVAT života a je vše v pohodě …
… skvrny mám jen občas na ubruse …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Lucyfer

Slyšela jsem, že je to od jater.

před 1165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Odpovídám za ty, kteří mají játro čistý. A to je daný právě tím, jak žijeme. Př: pokud se nebudu potit, nebudu se ani dostatečně čistit. V mladším věku ZVLÁŠTĚ DŮLEŽITÉ! A pokud se to už tam zanedbá… jak jsem řekl – nic není ZADARMO. Ani vzdělání. A chci – li něco stůj co stůj, něco jiného ošidím! Ať si myslí kdo chce co chce.

před 1164 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek