Ponny123

Je trestný čin připoutání k lůžku zdravotníkem?

Je trestným činem když vás zdravotník připoutá k lůžku?
Může vám vlastně někdo zabraňovat v sebepoškozování nebo pokusu o sebevraždu?
Přijde mě celkem normální svým způsobem zachránit život, i když to ten druhý nechce a je v relativně mladém věku, měla by to být morální povinnost každého především i zdravotníků…
Jde o mou spolužačku, chce si stěžovat na personál, že ji připoutali k lůžku, protože si chtěla vytrhnout sondu z nosu (umělá výživa)
Nějaký váš závěr?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ač se to zdá divné, sebevražda je od slova vražda, a ta je trestná, takže jestliže se jí někdo snaží pomoci, nejni divu, že ji připoutali (mohlo by se totiž jednat o napomáhání v sebevraždě, a to trestný je) … teď už jen zbejvá soudně nařízená léčba (ta se právě nařizuje v takovýchto případech, aby si nikdo nemohl stěžovat) a má to holka spočítaný.

Další odpovědi
ivzez

Ne, připoutání k lůžku bylo v zájmu pacientky,
nejde o trestný čin.

Tvá spolužačka prokazuje čím dál víc,
že jí pobyt na psychiatrii jenom prospěje.

JájsemRaibek

Takže odpovím ti zkráceně takto:
Pokud se někdo sebepoškozuje, má právo zdravotnický personál omezit jeho svobodu. V případě, že je nutné v tomto omezení pokračovat z důvodu zdravotního stavu, je ředitel zdravotního zařízení povinen o tomto informovat soud, který během 24 hodin vydá usnesení, kde soud na základě lékařské zprávy omezí osobní svobodu tohoto pacienta.
Po tomto usnesení soudu je vše ze strany zdravotnického personálu vůči pacientovi legální.

ivzez

@Ponny123,
z kterého města je ta spolužačka?

Ponny123

Český těšín

Mc Merkurion

… nějak mi ty příběhy navazujou, viz má odpověď zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-mam-delat-kdyz-3

ivzez

Mně právě taky…