Petr44

Je trestné vhazovat nepatřičný odpad do kontejnerů na tříděný odpad?

V obci se nachází několik kontejnerů na tříděný odpad, opakovaně, naposledy dnes, jsem v nádobě na bioodpad našel několik plechovek, obalů od mléka, letáků a dalších plastových obalů. Už jsem tímto stavem vyloženě naštván, jenže nemůžu spolehlivě určit, kdo tak činí, mám jeden tip na spoluobčana, ale spíše si myslím, že jde o někoho přespolního, jsme ves do 150 obyvatel. Rád bych na místo u placu s kontejnery umístil třeba tištěnou informaci, s nějakým varováním tomuto „vandalovi“ i s přesným zněním zákona (pokud existuje) a případnou sazbou, který by sloužil k potírání téhle zhovadilosti. Pokud takový zákon znáte, sem s ním prosím.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Doporučuju text:
„Tento kontejner je určen POUZE NA ......
Odkládání odpadu mimo vyhrazená místa je přestupkem, za který může být udělena pokuta až 50 000,– Kč ( § 69 zákona o odpadech)! “

Další odpovědi
Hufnágl

I u nás se to děje, že lidi, pokud se jim tak dá říct, vhazuji do označených kontejnerů něco jiného než to, co do nich patří. Zrovna minulý týden jsem zaslal starostovi fotografii, na které byl kontejner na směsný odpad, ale v něm byly kartóny od nápojů, PET lahve, plechovky od nápojů a papírové krabice. Problém je ten, že pokud nepřichytíš viníka při činu, nikdo s tím nic nenadělá, a to můžeš mít tištěné informace na každém sloupu pouličního osvětlení. Jsou to prostě hovada.

elkon

Když je někdo pako, tak s tím nic neuděláš.

Midoc

Cedule se tam napsat může. Měl by to udělat městský úřad. Napsat co do kontejneru nepatří. Jaký bude postih za znečištění obsahu kontejneru.

aliendrone

Za určitých okolností ANO. Třeba naházet tam cikány, politiky apod. sviínstvo může skončit i s několika paragrafy na triku. ;) :D :D