annas

Je třeba zkoumat nejen kam, ale kudy člověk kráčí, aby mu to neublížilo? Je vhodná zlatá střední cesta či volba jiné?

Hra Osel a stín – rady v písni od V+ W, hudba J. Ježek .

http://www.bugatti-step.cz/TEXTY/Zlat%C3%A­1St%C5%99edn%C3%AD­Cesta.txt

Vyplatí se někdy rady neposlechnout?

„Vždyť mi přece řekli staří — řekli staří,
Že zlatá střední cesta je ta pravá cesta.
Poslechnu je hluše, je to cesta má.
Každý po ní kluše, je vyšlapaná.
Že to, co řekli staří, za pravdu měl,
osel hlady zcepeněl."

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/10/24/12/10/don­key-3770142_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
led

Objavy sa najčastejšie vyskytujú na tŕnistých, nevyšľapaných cestách plných prekážok.
Ak hľadáš „mačacie zlato“, použi tú najľahšiu cestu.
Zlatou strednou cestou, ktorou chodí najviac ľudí, síce máš nádej dostať sa do cieľa a splynúť s davom, hýkať spolu s nimi nad zázrakom, ktorý ti tam ukážu.
Ktorou cestou sa teda vybrať?
Niekedy tá najťažšia cesta je pre človeka, napriek prekážkam, tá najčarovnejšia, ktorá uspokojí myseľ pútnika. Osol dobre vedel, že len na tej tŕnistej nájde viac potravy, než na tých ľahších, čo „vyžrali“ iní.
Ale nie každý rozmýšľa ako osol, preto sa radšej tiesni v dave.

Další odpovědi
Drap

Ano je třeba o tom přemýšlet. Cesty a nástrahy jsou nevyzpytatelné a nikdy nemůžeme znát co nás čeká za nejbližší zatáčkou. Někdy je po zvážení rizik se třeba i vrátit o kus zpět. Kdo však opravdu chce, vždy najde tu cestu až do cíle.

hapiky

V Bibli se říká(tak nějak) Buď horký nebo studený. Když budeš vlažný, tedy ani horký ani studený,vyvrhnu tě z úst svých.
Je to sice podobenství o víře v Boha, ale co, něco na tom bude i tak.

aliendrone

JE! A nejen KAM a KUDY, ale je třeba se často dívat „do zpětného zrcátka“ (protože ohledně účinnosti není nad překvapivou kudlu v zádech) a vůbec dělat mnohé jiné věci. ;) :D :D

Nooo, to záleží na mnoha okolnostech, každopádně se nic nezkazí tím, že se rady VYSLECHNOU, spíš naopak. Zbytek je hlavně o tom, kdo má jaké slabé a silné stránky. Pokud jde o to druhé, preferuji se řídit vlastním úsudkem (který se výborně osvědčuje), pokud o to první, inklinuji k uposlechnutí „rady zkušenějšího“ (protože v takových případech je mé „aliendronní myšlení“ doslova katastrofa). ;) :D :D

Mc Merkurion

… už odmalinka mi rodiče říkali, ať čumim, kam šlapu, abych nešlápl do ho*na, a je opravdu dobré ho obejít, než jít středem přes něj >>> ne vždy je zlatá střední cesta tou nejlepší volbou, někdy ta komplikovanější je správná …