petule1

Je pes na fotografii níže yorkšírský teriér?

Ahoj, chci se zeptat jestli by někdo nepoznal, co je ten pejsek na mém profilu. Při prodeji nám majitelka říkala, že je to yorkšírský teriér, viděli jsme i oba rodiče, otec má PP, ale náš pejsek nemá PP. Teď ve 2 měsících váží 2,4 kg a má i větší tlapky. Chtěli bychom vědět aspon jak bude velký.

Odpovědi
Angi-Shy

někteří yorkshiři jsou celkem odlišní od těch co vídáme, světle hnědí a mrnaví.. ale mohou být i o něco málo vyšší, hunatější nebo naopak „vypelichanější“ a mohou být i takto tmaví jako na téhle fotce. Trochu bych váhala že je to 100% york, ale pokud to je voříšek, tak rozhodně mixovanej s yorkshirem. Jd to i zjistit testem DNA na veterině

TessieClydes

Pokud nemá PP, je to prostě klasický voříšek – nemá záruku původu a rodiče mohli být nastrčení – to se v tomhle byznysu bohužel děje často.
Tohle bohužel rozhodně není Yorkshirský teriér. Každé plemeno má svůj standard a musí se ho držet, ať už exteriérem i povahově, čistokrevnosti a standardu plemene se dá dosáhnout jen geneticky testovaným a kontrolovaným chovem v chovatelských stanicích (záruka zdraví, nepříbuznosti, testy na DLK a DKK atd.). Bohužel jste podpořili množitele a koupili psa, co je yorkovi jen podobný. Co z něj vyroste se teď říct nedá.