kosticz

Je to pravda,že v Itálii už je situace tak špatná,že pacienta s COVID-19 nad 70 let v nemocnici uspí a nechají ho umřít?

https://echo2­4.cz/a/StfBz/­nektere-pacienty-nad-75-let-uspime-a-nechame-zemrit-rika-slovenska-lekarka-v-madridu?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Je to blbé, ale je to tak, pokud selhává víc orgánu najednou, neví co má léčit dřív, jestli plíce, srdce, ledviny a vedle leží pacient, kterému selhávají jen plíce, tak holt ten nedostatkový ventilátor dají jemu. Toho staršího neuspí, ale utlumí léky a buď to dá nebo ne. Bohužel.

Další odpovědi
Edison

Asi jsi to někde četl, viď. Neozdrojované zprávy (tenhle tvůj výkřik) jsou jen plácáním do vody, snadno nazvatelné jako FAKENEWS!!

Takže… buďto to ozdrojuj, nebo to bude nejspíš smazáno.

(doporučuji přečíst si kodex uživatele)

OK… Takže informace máš. Myslíš, že někdo ze zdejších uživatelů byl min. týden v IT? Neřku-li v tamní nemocnici, aby ti dal reldevntnější informace? Jak asi máme vědět, jestli to, co píšou noviny je, nebo není pravda? Popřemýšlej nad tím.

aliendrone

Je. Co ale VŮBEC NECHÁPU, je tohle furóre kolem toho. Hodnocení „perspektivnosti další léčby“ je v našem zdravotním systému DENNÍ CHLÉB lékařů. Typicky rakoviny apod. To tu bylo DÁVNO před Covidem, není to žádná novinka, takže mne zaráží KOLIK lidí najednou „objevilo Ameriku“. :(

Jediný rozdíl od situace „před Covidem“ je v tom, že se laťka nastavila trochu níž s ohledem na současné vytížení nemocnic a personálu, jinak je to STEJNÉ. :(