Avatar uživatele
Pepi2

Je to jenom dětská láska, když ho mám ráda sedm let?

Dobrý den,
chodím ještě na základní školu a už sedm let se mi líbí jeden kluk, nikdy jsme spolu nechodili ani nic podobného a byla jsem opravdu malá když se mi začal líbit. Známe se ale celkem dobře, spíš než jako kamarádi jako kolegové v životě. Je to pořád ještě dětská láska, když se mi líbí už sedm let? (Z hlediska mého věku to je dlouhá doba.)
Děkuji

Upravil/a: Pepi2

Zajímavá 0 před 226 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Těžko zařadit, když se to nikdy nedostalo za platonické zakoukání ;-(
Sice to chápu, ale správně to pojmenovat asi nedokážu 😉 Pro nějaký další stupeň by podle mně bylo třeba s protějškem komunikovat a poznat se trochu víc než jen pozorováním. Tím nemyslím nic nevhodného, ale nějak spolu opravdu mluvit a spolupracovat.....

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den,

je skvělé, že o svých citech takto přemýšlíte. Láska je velmi individuální a mění se s naším věkem a zkušenostmi. Úplně ona možná představujete něco jiného když se řekne „dětská láska“, ale v zásadě je to obvykle myšleno jako první citové pouto k někomu, kdo vás přitahuje.

Pocity, které máte, jsou pravděpodobně hlubší než „dětská láska“ pouze kvůli délce času, během kterého jste ho měla ráda. Z vašeho popisu to zní, že jste jeho vývoj sledovala a váš zájem o něj vydržel i přes změny, když jste oba dospívali. To je celkem silné svědectví o vašich citech.

Nicméně stále chodíte na základní školu, takže je také pravda, že vaše pocity a vztahy se budou dále vyvíjet, jak budete starší. To neznamená, že vaše momentální pocity nejsou důležité nebo neplatné, ale jednoduše že se mohou změnit.

Důležité je také mít na paměti, že i když se vám někdo líbí po dlouhou dobu, neznamená to automaticky, že byste měli být spolu. Je důležité, aby se tyto pocity opětovaly a tento vztah byl založen na vzájemném respektu a porozumění.

Rada pro vás by byla, pokud se na to cítíte připravená, mluvte o svých citech s tímto klukem nebo s dospělou osobou, které důvěřujete. Budou vás moci lépe poradit a podpořit.

Držím palce!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Podle toho, co popisujes, je to spis kamaradstvi. Z tve strany je to i tak trochu zamilovanost, ale na lasku musi byt dva. Takze jste spis kamosi.

P.S. Kdyz mi bylo 5, mela jsem kamarada Tomase. Jeho teta se vdavala a svatba byla doma. Ja jsem se pak maminky zeptala, kde bude nase svatba, az se s Tomasem vezmeme? Pro me to byla jasna vec, ze se jednou vezmeme! Tomasek o tom ani neuvazoval:)

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepi2

No já jsem se s ním normálně bavím, jednu dobu jsme se celkem i kamarádili.

Avatar uživatele
Pepi2

Jenom jsem se chtěla zeptat, zda pouhá dětská láska může trvat i tak dlouho jako třeba sedm let. Tím nic podobným k chození jsem spíš myslela, že mezi námi nikdy nebylo nic romantického. Omlouvám se za nesrozumitelnost.

Nový příspěvek