Avatar uživatele
annas

Je těžší soužití v ženském či mužském kolektivu? Příklad – ženské věznice. Prý je horší „babinec“ než pobyt za mřížemi.

Mohou se vězenkyně napravit, nebo ještě více zkazit?
Inspirace článkem z MF Dnes.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? dudu, vagra, aramah, kapka, iceT, Andělé, johana 56, Drap, fcoop, redy, Illines, anonym, zjentek před 4427 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Článek jsem nečetla. Obecně myslím, že se líp mezi sebou dohodnou chlapi, než ženský.
Říká se, že chlapům stačí mít společnou jednu věc, aby mohli být přátelé, ale ženy musí mít společné všechno /nebo aspoň většinu zájmů, názorů/, jinak spolu nekamarádí. To jsem někde kdysi četla a většinou to tak je.
Ženy se také víc pomlouvají. Už od nepaměti. Je to jejich způsob boje. Proto se také ženy pomluva víc dotkne, vidí v ní větší nebezpečí, než muž.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nemám žádnou zkušenost. Podle mne ale hodně záleží i na jedincích kteří se sejdou. Rozdělování na muže a ženy asi v tomto případě nejde. Myslím, že při testech na velkých skupinách vzorků, by byl výsledek hodně podobný

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Situace ve věznici je dost netypická, asi tu těžko bude někdo se zkušenostmi, nebo se raději nepřizná. Vzhledem k mému založení a profesi jsem se celý pracovní život pohybovala mezi muži a kolikrát jsou to větší drbny a dokáží si jít pěkně po krku, jen to s sebou netáhnou na celý život. Teď ale v mém věku už moc chlapů není, tak se občas pohybuji mezi ženami, ale je to ve scrabblovém klubu, takže mají dost vysokou intelektuální úroveň a životní nadhled.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Několik postřehů na toto téma:

  • dcera pracovala na interním oddělení a podle ní se lépe chovají muži – pomáhají si na pokoji navzájem i podporují sestry, kdežto ženy personál často šikanují a mezi sebou se hašteří
  • říká se, že je jednodušší šéfovat dvaceti chlapům, než pěti ženám – nemohu posoudit
  • četl jsem několik pojednání o chování ženského a mužského kolektivu v extremních podmínkách, např. za války v pracovních táborech. Chlapi se organizovali, pomáhali si a tzv. táhli za jeden provaz., ženy propadaly hysterii, uzavíraly se do sebe, přestaly se starat i čistotu a osobní hygienu – jsou známy případy, kdy jim jídelní miska sloužila též jako nočník.

Neprezentuji kritiku, nýbrž pouhá konstatování, která nemusí být objektivní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek