Rokio

Je těžší podle vědců vytvořit zlato z neušlechtilých kovů, nebo stvořit elixír nesmrtelnosti?

Který cíl alchymistů je obtížnější?

Nejlepší odpověď
annas

https://www.e15­.cz/magazin/ved­ci-zjistili-ze-lze-vyrobit-novy-typ-zlata-1365969

Byl vyrobený nový typ zlata.

Zlato vypadá jako běžný valoun osmnáctikarátového zlata, má vlastnosti klasického zlata, avšak váží až desetkrát méně, než kdyby byl z ryzího zlata. Neobvyklý nugget z nové slitiny zlata, proteinových vláken a polymeru vyrobili švýcarští materiáloví vědci.

„Má také vlastnosti plastu,“ připomíná vedoucí výzkumu ze Spolkové vysoké technické školy v Curychu Raffaele Mezzenga ve studii, kterou zveřejnil časopis Advanced Functional Materials.

Nesmrtelnost je pouze hypotetická vlastnost, která nebyla prokázána, nicméně se často objevuje v mytologii, pověstech a také v kultuře. Nesmrtelnosti existuje přeneseně u jedinců, kteří se zapsali do historie svými myšlenkami či výtvory.

Myslím si, že nesmrtelnost je věčné téma. O elixíru nesmrtelnosti psal K. Čapek. Jeho drama Věc Makropulos, varuje před touhou po nesmrtelnosti. Hlavní hrdinka žije asi 300 let, .
její touha po nesmrtelnosti vyprchala, takže prohlásí, že je dobře, když je smrt na světě a zničí návod na jeho výrobu. I když vyrobit jej je mnohem starší.
Kámen mudrců také neexistuje.

Jinak se o výrobu elixíru života pokoušeli Číňané, Japonci atd., ale ti, kdo jej použili, naopak zemřeli. Zřejmě to byl záměr.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Elixir_of_li­fe

Dnes se možná považují za elixír opakované injekce proti covidu. Vyplývá to z informací v tisku i ostatních médií. Podle vědců injekce sice nezajistí nesmrtelnost, ale prodlouží prý život. Jenže je zajímavé, že podle původních informací slunce a teplo covid prý zabíjejí, letos nikoliv. Není to nějaké divné.

Jak můžu vědět, co nelze vědět?

Další odpovědi
Drap

Jsou stejně obtížné. Doposud se to nikomu nepovedlo.

rrihamirek1

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=WuxqpJ1Rsw8
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=aGRuBcqJ_-Q
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=JC-VkFkKE8c

Staci rozbit atom olova mechanickou cestou, nebo kouzelne lepidlo a lestidlo na podlahy pro dvorni astroloooogy.

Ametyst

Podle mě vyrobit zlato je nemožné proto, že zlato je prvek. S elixirem to tak špatně nevidím: může se něco prohlásit za elixír nesmrtelnosti, stejně jako se něco prohlásilo za vakcínu proti covidu. 🙂 I lidé se třemi dávkami jako by dnes nedostali vůbec žádnou, všechna očkovaní se vynulovala.

Kelt

Přírodní zákony se nedají obcházet jako ty právní. Prostě to nejde. Tady nikoho nepodplatíš.

aliendrone

Tak elixír nesmrtelnosti neumíme vytvořit ani teoreticky. Zlato ANO, k jeho ukuchtění v zásadě stačí jen „pořádně zatopit“. :)

zjentek

Tak kdesi v pohoří Indie 700 let staří domorodci a starší běžně kuchtí AU z medu pomocí Paradu, což je zjednodušeně rtuť v pevném stavu ale aby ji pomocí bylin do tohoto stavu dostali, potřebují k tomu nějaký delší čas a to se fakt nedá nijak ošulit to musí udělat jeden jediný (teď nesmím prozradit jak se jim říká hovězí společnost je nezná), takže evoluce „jim“ kvůli toho nadělila ten jejich věk 🤷‍♂️, věřte nevěřte.

aliendrone

Popravdě zlato UMÍME vyrobit již DNES, jen jde o nepatrné množství několika (max. desítky) atomů. Takový LHC (velký hadronový urychlovač) ve švýcarském CERN to s přehledem zvládá. Nákladnost takového procesu je (v porovnání s prodejní cenou takto vyrobeného zlata) je doslova FANTASTICKÁ.
V konečném důsledku z praktického hlediska je to totéž, jako kdybychom ho vyrábět neuměli.

Ve VELKÉM měřítku výrobu zlata zvládají jen hvězdy a i z nich jen málokterá. K tomu se dopracují jen ty, které svůj živtot ukončí výbuchem SUPERNOVY. Mimo jiné i všechno zlato na Zemi (resp. VŠECHNY prvky s protonovým číslem vyšším než železo) pochází ze stejného zdroje. Když tedy novináři občas poeticky píší, že jsme „povstali z popela umírající hvězdy“, tak MAJÍ PRAVDU. ;) :)

Ametyst

Annas: Evropská komise se jistě důrazně postará o to, aby se ten nový typ zlata nenazýval “zlato”.

zjentek

Oprava: Věř nevěř! (; ((;

zjentek

Ametystík, jsi kouzelná jako obvykle 👍

Ametyst

Zjentku, díky, že stojís při mě. Zuby nehty se braním přijmout blbiny a absurdity našeho současného světa za normu. 🙂