zvonisek

Je těžké žít bez přátel? Kde najít přátele, kteří by mi rozuměli?

Zatím se bohybuji mezi Hodně lidmi, nicméně pozdravem to asi končí. Vždy když se s někým snažím navázat kontakt, jsem s nějakým důvodem odmítnuta. Hlavně nemám přítele, který by mi rozuměl, měl alespoň podobné zájmy, jako mám já. Je pomerne složité, když se mohu svěřit jen jednomu člověku a to příbuznému, který není zrovna nejmladší, bohužel.

Nejlepší odpověď
led

Mnohí si zamieňajú kamaráta s priateľom.
Kamarátov môžeš mať veľa, ale len priateľ príde, keď ho potrebuješ. O priateľa sa môžeš oprieť, podá ti pomocnú ruku. S priateľom je to tak, zjaví sa znenazdania, v čase núdze. S priateľom ani nemusíš mať rovnaké názory, môžte sa v mnohom nezhodnúť, ale napriek tomu sa navzájom podržíte v prípade potreby.

Další odpovědi
Kelt

Vždycky si najdeš někoho, s kým si můžeš popovídat. Určitě najdeš někoho kdo ti bude rozumět. Můžu ti věřit, ale nejsem u toho, tak nevidím to, co nevidíš ty, ale vidí ostatní. Možná ty tvoje přátele odrazuje tvoje reakce na oslovení, tvé chování, názory, myšlenky, řeči, třeba i výraz obličeje, mimika těla. Stačí nějaká poznámka a dotyčný si to vyloží jinak, než bylo ve tvém úmyslu. Sleduj lidi kolem sebe, jak na sebe reagují, jak se tváří, sedí: Občas je dobrý oční kontakt, dotyk a pod.