Questman

Je lepší mít falešné přátele nebo žádné přátele?

Takoví ti kamarádi, co na internetu píší denně ale jak dojde na to něco podniknout, tak hned mají plno práce a málo peněz… no prostě výmluvy (vím že to jsou výmluvy, protože pár hodin potom čtu příspěvky z akcí, na kterých byli zatímco měli „pomáhat babičce“ apod.)

Je pak lepší zbavit se jich a zůstat sám nebo se pokoušet s nimi žít a těžit radost z těch ojedinělých chvil, kdy opravdu něco podnikneme a bavím se?
Doplňuji:
Dane
Mám jednoho skutečného přítele, kamaráda foglarovského typu (tzv. „amicus foglaris“ :D).
Ale problém je, že je třeba vídat se i s jinými lidmi a protože jsem zvyklý na to, že mi kamarád nelže, nevymlouvá se, mluví se mnou o všem a já můžu o všem mluvit s ním, když jsem na dně tak odloží i neodkladné a pomůže mi, tak je mi prostě z ostatních lidí zle. Co vážně nedokážu přenést přes srdce je, když se někdo vymlouvá. Sakra bylo by mi milejší i kdyby odepsali „hele dneska na tebe nemám náladu, někdy jindy“ nebo „dneska jdu někam s někým jiným a nechci abys šel taky, promiň“ apod. než když se s úklonami až k zemi pomalu rozpláče že jít ven se mnou by pro něj byla ta největší radost z celého týdne ale že želbohu musí neodkladně přerovnat knihovnu nebo vyleštit rybičkám kamínky v akvárku a o půl hodiny později ho vidím z okna jak jde se skupinou lidí směrem k hospodě, takový člověk u mě skončil a jen tak mu to neodpustím.
Bohužel taková je většina lidí na které narážím a to mi připadá smutné a strašné :(

Nejlepší odpověď
zzzzz

Bez přátel je to těžké:-((( já ale dávám přednost kvalitě před kvantitou.

Je potřeba rozlišovat kdo je kamarád a kdo jen známý. 🙂

Další odpovědi
marci1

Jen opravdoví přátelé a klidně když jich bude méně. 🙂

Mirdas

Přátelství je velice specifické v tom, že skutečně dobrého kamaráda nemusíš potkat i několik let, dostanete se například do velkých problémů a on jakmile se to dozví, odkud koliv přijede vám pomoci.
Přestože jste jej nevolali, neboť i tak jste to o něm věděli že přijede.
Časem také najdete ty pravé.

NikkiHeat

Jak píše " Z " .....upřednostňuju kvalitu před kvantitou. Ovšem je zde riziko že zůstaneš sám.

Dochy

Myslím, že radši žádného, než falešného. Ale to že se mnou nechce jít na pivo ještě nemusí znamenat, že to není přítel.

Dane

Člověk je společenská (sociální) bytost, a proto není přirozené, když je někdo úplně odloučený. V kolektivu rozvíjíme komunikační dovednosti, které hrají poměrně důležitou roli později ve vztazích (pracovních i osobních).. Někdy je však lépe ujasnit si hranice, tj. stanovit si, co budu tolerovat a co už je moc.
Doplňuji:
(Pravdou je to, že málokdo má skutečné přátelé.)

Stingo

Zbavovat se jich nemusíš, jen od nich moc nečekej, abys nebyl zklamaný. Jen se pobav v rámci možností a dál hledej toho opravdového přítele.