Zdá se mi, že mě kamarádka jen využívá ??!

My jsme se přetěhovaly a já jsem jsi tady našla jednu kamarádku, byla jsem šťastná, že jsem jsi někoho našla, ale teď jsem zjistila, že mě jen využívá .. Když chci jít ven , tak nemůže, k nám domů taky nikdy nemůže, ale když potřebuje něco ona tak hned píše nebo volá i když je třeba už půl desatý večer.. A já jsem tak BLBÁ, že ji vždy pomůžu … jenže já bych nemohla jí nepomoct, nemohla bych ji říct že nemůžu nebo nehci jí pomoct … už jsem prostě taková .. Jenže co mám dělat ..?? když jse na ní vykašlu, tak ona nic neztratí, ale já jo .. ztratím jednu jedinou kamaradku co mám i když je falešná … Co je podle Vás lepší, mít kamarádku i když falešnou a nebo nemít nikoho …??!

Nejlepší odpověď
hanny 2

Řekni jí to,co si myslíš a promluv si s ní o tom.Uvidíš,jak se k tomu vyjádří.Třeba si dá příště pozor a pokud ne,tak s ní chvilku nemluv,vydrž to!Najdeš si jinou kamarádku a ona se třeba omluví a začne se chovat jinak.

Další odpovědi
Mapel

Je to trochu jináč. Ty získáš a ona ztratí vše.
Získáš svobodu a volnost a můžeš si vybrat jiné kamarádky.
Ona ztratí vše. Jsi její záchrana v problémech a najednou nebude mít nic.
Máš právo na rovnocenný vztah a nepodřizuj se.

kapka

Falešnou kamarádku nebrat! Jenže ona si to třeba ani neuvědomuje, že ti to tak vadí.
Ono se říká, že na člověka si druhej dovolí jen to, co mu dovolí on sám. A je to pravda. Odmítnout někomu pomoct se dá naučit a je to celkem nutnost. Vaše vzájemné pomoci by měly být v rovnováze, pokud nejsou, musíš polevit.
Jak říkat ne, to se dá naučit. Naučíš se to tak, abys zároveň o kamarády nepřišla. Pokud chodíš do knihovny, zkus si tam o tom najít nějakou knížku, něco o verbální komunikaci. Můžu doporučit třeba „Verbální kung fu – slovní obrana“ od Sam Hornové. Ale bude jich víc.
Případně si vyhledat něco na netu. http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/vztahy/psycho­logie-vztahy/jak-se-naucit-rikat-ne-a-odmitnou-prosby-znamych
Píšeš, že už jsi prostě taková, já ti to věřím, ale člověk na sobě může pracovat a vědomě se spoustu věcí naučit. Přeju hodně štěstí.

roxy52

Jestli je falešná,tak to není kamarádka.Určitě jste přestěhovaný jen chvilku,tak ještě čekej ,tu pravou určitě najdeš.A že to bude ta pravá poznáš tak,že stebou nebude zadobře jenom,když se ti daří,ale i když spadneš úplně na dno.

Damiana

Myslím, že sis sama odpověděla – když se na ni vykašlu, ona nic neztratí, ale já jo… Je to jako ve vztazích, prostě vyhrává ten, kdo má rád míň. Najdi si další kamarádky, ale i kamarády. Víš, že když si neuděláš čas, jí to bude stejně fuk, je to jednostranný vztah. Ale není to kamarádství, z její strany vůbec ne. Ví, že tu vždycky budeš a tak se podle toho chová. Kdybys jí potřebovala, vykašle se na tebe. Já osobně bych takového člověka nesnesla. To radši nic. Ale jsem přesvědčena, že na to brzy přijdeš, jen co poznáš někoho jiného.